יוארכו שעות ב'הוצאה לפועל'

ביוזמת המשנה לראש לשכת עורכי הדין עו"ד יוסי ויצמן משרד המשפטים יפעל להארכת שעות הפעילות של לשכות ההוצאה לפועל: בעת משבר חייבים למנוע קריסה כלכלית של משפחות ועסקים

עו"ד יוסף ויצמן
עו"ד יוסף ויצמן
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ביוזמת המשנה לראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יוסי ויצמן, משרד המשפטים יפעל להרחבת שעות הפעילות של לשכות הוצאה לפועל ברחבי הארץ, גם לשעות אחר הצהרים, על מנת לאפשר לחייבים שעובדים או מפעילים עסקים בשעות הבוקר, להגיע ללשכה בלי להסתכן באובדן של מקום העבודה.

בימים האחרונים פנה עו"ד ויצמן לח"כ אוריאל בוסו מש"ס, והציג בפניו את הנתונים הקשים מהשטח, על זינוק במספר החייבים שתלויים כנגדם הליכי הוצאה לפועל, בעוד שעות הפעילות של הלשכות מצומצמות לשעות הבוקר בלבד. מציאות זו מקשה על חלק מהחייבים שחוששים לפרנסתם, להגיע ללשכות ולהסדיר את ההליכים התלויים ועומדים נגדם, לפני שאלו יהפכו להליך בלתי הפיך.

חבר הכנסת בוסו הפנה בעניין שאילתה במליאת הכנסת, לשר המשפטים אבי ניסנקורן ובו דרש להרחיב את שעות הפעילות של הלשכות, על מנת להתמודד עם העומס הרב והקושי של חלק מהחייבים להגיע ללשכות בשעות הפעילות הנוכחיות.

'שעות הפתיחה הנוכחיות, מונעות מאזרחים תמימים את האפשרות לממש את האופציה האחרונה שנותרה להם לפני הקריסה הכלכלית', אמר ח"כ בוסו בפנייה לשר המשפטים אבי ניסקורן. 'דווקא בתקופה זו של משבר כלכלי חריף, שמאיים למוטט עסקים ומשפחות, עלינו להעניק לחייבים את מלוא האפשרויות להסדיר את החובות שלהם, בטרם יפתחו מולם הליכי הוצאה לפועל.

שר המשפטים אבי ניסנקורן, שמשרדו אמון על הפעלת לשכות ההוצאה לפועל, הבהיר בדיון, כי משרד המשפטים נחוש למצוא הסדר מניח את הדעת, שיאפשר להפעיל את הלשכות לפחות בחלק מהימים גם בשעות אחר הצהרים.

יוזם השאילתא, המשנה לראש לשכת עורכי הדין עו"ד יוסי ויצמן, שיבח את הפעילות המהירה של ח"כ בוסו לפתרון מצוקת החייבים ואת התגייסות שר המשפטים למצוא הסדר לטובת החייבים: 'לא יתכן שאדם יקלע לסחרחורת כלכלית, רק בגלל החשש להיעדר ממקום העבודה בבוקר, שחרב הפיטורין מאיימת מעל ראשו, בימים שלצערנו את הארץ שוטפים גלי פיטורין'.

2 תגובות
  1. כל הכבוד יוסי

  2. דברי הבל ורעות רוח שירותים חיצוניים פתוחים 24 שעות תעזרו בהפחתת ריביות או להוריד בכלל לפחות לתקופה זו ואת הרושם תעשו בהפחתת מחירים בדיור שכירות חשמל ארנונה מים ועוד
    מר יוסי ומר אבי דואגים לציבור תדאגו באמת ולא רושם כי כאן באמת טעיתם ובבדול

השארת תגובה