"שילוב של שפעת וקורונה – קטסטרופלי"

ד"ר רפי סטרוגו סמנכ"ל רפואה במד"א: התחלנו בהיערכות כוללת במד"א לחיסונם של 25 אלף עובדי ומתנדבי הארגון. אנחנו ערוכים לסייע לקופות החולים במתן חיסוני שפעת לקראת החורף

צילום דוברות מדא
צילום דוברות מדא
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

כוננות חורף במד"א: לקראת חודשי החורף המתקרבים, החלה היערכות כוללת במד"א לחיסונם של 25 אלף עובדי ומתנדבי הארגון, לאור ההערכה של מערכת הבריאות ולפיה עם תחילת החורף ישראל עשויה למצוא את עצמו עם תחלואה משולבת של שפעת וקורונה יחד.

כחלק מההערכות במד"א נבחנת גם האפשרות שמתנדבי מד"א יסייעו במתן חיסוני שפעת בקופות החולים או במקומות ייעודיים שיוכשרו לכך, על מנת להקל מהעומס הרב הצפוי על קופות החולים, עם הגעת החיסונים נגד שפעת לישראל.

ד"ר רפי סטרוגו, סמנכ"ל רפואה במד"א אומר כי ההערכות למתן חיסונים נועדה להקל על העומסים הצפויים בקופות החולים וכי משרד הבריאות אישר עקרונית את ההליך המאפשר לפרמדיקים לתת חיסונים לשפעת, שכן כיום ע"פ הנהלים, פרמדיקים מורשים לתת זריקות, אך לא חיסונים, וכדי להעניק זריקת חיסון, הוועדה לאישור פעולות במשרד הבריאות צריכה לאשר זאת בכתב. "קיבלנו אישור עקרוני לכך ממשרד הבריאות אך טרם קיבלנו אישור בכתב", אומר ד"ר סטרוגו.

על החשש משילוב של קורונה ושפעת יחד אומר ד"ר סטרוגו: "ברור לכולנו ששילוב של שפעת וקורונה יחד יכול להיות קטסטרופלי למערכת הבריאות, ואנחנו במד"א נערכים בהערכות שיא כדי לשמור ולהגן על הצוותים של מד"א בהקדם האפשרי. עובדי מערכת הבריאות חייבים להיות מוגנים על מנת שלא נגיע למצב כפי שאנו רואים היום שמאות אנשי מערך הרפואה בישראל, נמצאו חיוביים לנגיף או שנמצאים בבידוד. זה יוצר עומס כפול ומכופל על שירותי הרפואה בישראל".

השארת תגובה