גנץ: מפקדת הקורונה תתחיל לפעול בסוף השבוע

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

דברי שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, בני גנץ, בפתח ישיבת קבינט הקורונה: "שלום לכם וצהריים טובים, אני נמצא כאן בפיקוד העורף ביחד עם העוזר להתגוננות של משרד הביטחון, מפקד פיקוד העורף, סגן הרמטכ"ל והיועץ המשפטי של משרד הביטחון. סך הכל אני יכול לברך על מה שמסתמן כשיתוף פעולה יעיל בין פרופ' גמזו, משרד הבריאות, המל"ל וגורמי הביטחון למיניהם.

יש שלושה דברים שעליהם ירחיבו האנשים: הראשון הוא מאמץ שאנחנו עושים בערים כתומות מתוך כוונה לא להגיע למצב של ערים אדומות, בכל מה שקשור בסיוע לאזרחים, לבידוד, לרשויות המקומיות, בהסברה, בהדרכה ובקטיעת השרשרת כבר במגמת השטח.

המאמץ השני שצה"ל מוביל אותו הוא בעצם שתי פעולות: אחד, פיתוח תפיסת המצפן כפי שמתואמת עם פרופ' גמזו, יוצג איך מתנהלים לאורה והיא יכולה לאפשר בהחלט מסד התנהלותי לאומי ראוי. בסופו של דבר הדבר הזה נותן גם מדיניות, גם פעילות ציבורית, גם פעלתנות וגם בהירות כפי שהדברים צריכים לקרות.

הדבר השני שראיתי פה, פרופ' גמזו יראה את זה במו עיניו ככל הנראה מחר, ותהיה מוכנה לכל היותר בתחילת שבוע הבא, אותה מפקדה לקטיעת שרשרת ההדבקה. המפקדה הולכת ומוקמת, ובכל שעה שחולפת היא יותר מוכנה. היא תוכל להתחיל לעבוד כאמור או בסוף השבוע הזה או בתחילת השבוע הבא, לא יאוחר מזה. בסך הכל אני מתרשם שיש התקדמות טובה, צה"ל עושה את זה במקביל לפעילויות האחרות, הן בדרום והן בצפון, אנחנו נמשיך בצד ההיערכות בפיקוד העורף ובהתמודדות עם הקורונה לקיים את המאמץ הביטחוני בכל הזירות".