בא מעזה להפיל מסוק ישראלי

הותר לפרסום: מערך השליטה הימי איתר לפני חודש את החשוד כשהוא שוחה בים והכווין אליו את לוחמי פלגה 916 ולוחמי יחידת סנפיר של זרוע הים

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

צה”ל פרסם תיעוד ממעצרו לפני חודש של מחבל החמאס שניסה לחדור בשחייה מרצועת עזה לשטח מדינת ישראל.

מערך השליטה הימי איתר את החשוד והכווין אליו את לוחמי פלגה 916 ולוחמי יחידת סנפיר של זרוע הים.

המחבל נעצר והועבר לחקירת שב”כ. בהודעת צה”ל נאמר: ”זרוע הים תמשיך לפעול לסיכול פעילויות טרור בתווך הימי בכל עת”.

המחבל, עז אלדין חוסין, תושב ג’בליה שבצפון רצועת עזה בן 24, הסתנן לישראל לפני כחודש נוכח קשיים אישיים במישור המשפחתי ולאחר רדיפה והכפשה מצד בכירי חמאס.

מחקירתו של חוסין בשב”כ עלה כי בשנת 2013 הוא גויס לזרוע הצבאית של החמאס והחל משנת 2018 ועד למעצרו, פעל במערך ההגנה האווירית של החמאס, בין היתר, בתפקיד פיקודי כאחראי חולית טילי כתף.

במסגרת תפקיד זה החזיק בביתו טיל נ”מ והונחה לשגרו לעבר מסוק ישראלי, ככל שינחת בסביבת ביתו בעזה, וזאת לשם הריגת חיילים ישראלים או חטיפתם.

במסגרת פעילותו בחמאס לקח חוסין חלק בהכשרות שונות ובפעילויות צבאיות כנגד מדינת ישראל.

כך, במסגרת שירותו במערך ההגנה האווירית בחמאס, למד חוסין אודות כלי טיס של חיל האוויר הישראלי ותפקידם, טילי נ”מ וכן אודות משקפות ומצלמות לצורך תצפית על תנועת המטוסים הישראלים בשמי עזה.

פעילותו של חוסין בחמאס והידע הרב אשר רכש במסגרת זו, הביאו לחקירה ייחודית אשר חשפה עבור השב”כ מודיעין רב אודות ארגון החמאס.

עם סיום החקירה, הגישה היום (חמישי) פרקליטות מחוז דרום כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע המייחס לחוסין עבירות ביטחוניות חמורות.

השארת תגובה