פרויקט מיוחד: זעקת העצמאיים החרדים

"קו עיתונות" מביאה את זעקתם של העסקים העצמאיים בציבור החרדי שנפגעו בעקבות משבר הקורונה: בכל שבוע יובאו כאן בעלי עסקים מקרב הציבור החרדי שיספרו על הפגיעה הכלכלית שחוו ועל דרישתם משרי הממשלה: תצילו את העסקים החרדים

זעקת העצמאים החרדים
זעקת העצמאים החרדים
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

משבר הקורונה פגע במשק הישראלי באופן קשה. עסקים רבים התמוטטו, אחרים נאבקים כדי לשרוד. בשבועות הקרובים נביא כאן מעל דפי "קו עיתונות" את זעקתם של בעלי העסקים העצמאיים בציבור החרדי.

אין ספק שענף התיירות חווה את המשבר באופן הקשה ביותר. בהעדר 'שמים פתוחים', כל תיירות החו"ל נעצרה. חברת "שינפלד תיירות" היא מהחברות התיירות החרדיות הוותיקות ביותר. ישראל שינפלד, מנכ"ל 'שינפלד תיירות' מספר: "כבר 35 שנים שאנחנו משרתים אלפי משפחות ומעניקים נופש איכותי בימות הקיץ ובחג הפסח במלונו הטובים ביותר באירופה. משבר הקורונה נחת עלינו כרעם ביום בהיר. הרישום לחופשת הפסח כבר היה סגור. ההכנות היו בעיצומן. הכל הוזמן: טיסות, בית המלון, אוכל מהדרין לפסח, צוות של שפים ועובדי מטבח ועוד הוצאות רבות ששולמו מראש. כשהבנו בערב פורים שאין ברירה אלא לבטל הכל, קיבלנו החלטה שלא הרבה מהחברות קיבלו: להחזיר את התשלום במלואו לכל לקוחותינו. יש חברות שלא החזירו. בית המלון ביוון שסגרנו איתו מראש גם את התשלום, טוען שע"פ החוק ביוון, המחויבות שלו להחזיר את הכסף היא רק כעבור 18 חודש. ובכל זאת, החזרנו מיידית את הכסף. עובדי המשרד שלא הוצאו לחל"ת המשיכו לעבוד ימים ולילות על מנת לחזור לכל הלקוחות ולהחזיר להם את התשלום במלואו. העובדה שאנחנו עובדים רשתות בינלאומית כדוגמת 'שרתון' ו'הילטון' מקנה ללקוחות שלנו ביטחון שאנחנו עומדים לצידם גם ברגעי משבר".

"למעשה", אומר שינפלד, "ענף התיירות לחו"ל נמחק לחלוטין. כבר למעלה מחצי שנה שאין פעילות תיירות ואין גם אופק עתידי לענף. בכל פעם דוחים את פתיחת המרחב האווירי בעוד חודש חודשיים. אני קורא לשר האוצר, שרת התחבורה, לראש הממשלה ולשרי המפלגות החרדיות: תפתחו את השמים כפי שנוהגים בשדות תעופה אחרים בעולם. יש היום בדיקות עם תוצאות מיידיות. הענף שלנו מרוסק לחלוטין ויקח זמן לחברות להתאושש. אני משמש כאן לפה לכל חברות התיירות. התיירות לציבור הדתי והחרדי שונה מהותית מזו הכללית. ההערכות שלנו הרבה יותר אינטנסיבית ומצריכה הערכות רבה מראש. זה הזמן שלכם לפעול על מנת להחזיר את עולם התיירות למסלול. מחקתם את חופשת הפסח, וגם את חופשת הקיץ. מישהו צריך לדאוג לעולם התיירות".

"אני רוצה לומר מילה טובה ללקוחות של שינפלד תיירות שגילו סבלנות ואורך רוח. אני יכול להבטיח שברגע שיודיעו על פתיחת השמים, נפרסם את החופשות הבאות על מנת שהלקוחות שלנו יוכלו לקבל את החופשות הטובות ביותר".

אם אתם עצמאים המנהלים עסקים בציבור החרדי, אתם מוזמנים לכתוב לנו למייל studiokav@gmail.com, על מנת שנוכל להביא את זעקתם של כלל העצמאים החרדים.

השארת תגובה