איך עוברים את הקיץ עם עור פנים שמור?

עכשיו בשיאה של עונת הקיץ המאופיינת בחשיפה מוגברת לקרני השמש חייבים לשים דגש על הגנה ושמירה על העור ♦ כיצד נעשה זאת נכון?

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

קרני השמש,  גם אם יש להן יתרונות זה רק כאשר החשיפה מבוקרת. אחרת, יש חסרונות לבריאות העור ובכלל. כך למשל כתמי פיגמנטציה, מופיעים לא רק בשל הזדקנות העור. לעתים הם נוצרים גם בשלב ההתחלה עקב חשיפת יתר לשמש וטיפול לקוי בעור.

אם כך כיצד נגונן על עורנו מנזקי השמש?

לדברי ד"ר יוליה שולמן, מומחית לרפואת עור ברשת כללית אסתטיקה פתח תקוה: " לקוחות רבים שמבקשים לתקן את נזקי השמש כאשר הדגש הוא על כתמי פיגמנטציה והזדקנות העור. לאחר שרופא מומחה שלנו מאבחן את המצב הוא ממליץ על טיפולים בהתאם למצב הקליני באמצעות מספר דרכים:

  • טיפול בתכשירים מקומיים המבוססים על רטין, הידרוקינון, חומצה סליצילית, חומצה גליקולית, חומצה קוג'ית, חומצה אזלאית וכדומה. כאשר מטרת השימוש בקרמים היא הבהרת של העור על ידי עצירת ייצור מלנין.
  • טיפול במכשירי לייזר או קרן אור. המכשירים שולחים גלים באורכים שונים אל התא, ואלו גורמים לפירוק של מולקולות מטרה (מלנין) באופן סלקטיבי ומבוקר מבלי להרוס את הרקמה שמסביב. תהליך זה גורם להבהרה של העור ולעיתים אף להעלמה מוחלטת של הכתם.
  • טיפולי פילינג קלילים, או בינוניים ועמוקים – מיועדים לאזורי גוף שונים, זהו הליך המתבצע הן בעזרת חומרים כימיים והן בעזרת סוגים שונים של מכשירי לייזר. כתוצאה מפילינג העור הישן מתקלף ובמקומו צומח עור חדש – חלק יותר, ללא כתמים, קמטים, צלקות ונקבוביות.

ד"ר שולמן ממליצה להקפיד על הכללים הבאים:

  1. מומלץ להשתמש במוצרי הגנה מהשמש. למשל כשעושים שימוש בקרם לחות ומייקאפ, חשוב להקפיד שהוא יכיל מקדם הגנה על מנת להגן על עור הפנים מפגעי השמש.
  2. מומלץ שימוש במשקפי שמש שיעניקו הגנה על העיניים כנגד חשיפה ישירה לקרניים האולטרה סגולות.
  3. כיוון שהעור הוא איבר בגוף וכמו כל איבר הוא מורכב מתאים. כאשר יש לנו בגוף מחסור במים – זה יגרום לעור ולתאים להיות יבש ופחות אלסטי.
  4. מאוד חשוב להימנע מחשיפה לשמש בין השעות 10 בבוקר – 4 אחר הצהריים.
  5. חשיפה מוגזמת לשמש יכולה לגרום לבעיות בעור כמו למשל כוויות, פיגמנטציה, הזדקנות העור, אלרגיות ומחלות עור שונות ואף להתפתחות של סרטני עור למיניהם. חשיפה במינונים סבירים עוזרת לנו לשמור על הבריאות היות והקרניים האולטרה סגולות של השמש תורמות רבות על ידי סינטזה של ויטמין D אשר מסייע בקיבוע של סידן בעצמות.
השארת תגובה