"כאלף עמותות צפויות לקרוס"

משבר הקורונה לא פוסח גם על העמותות , שמאות רבות מהן צפויות להיסגר בקרוב • רשם העמותות לשעבר מתריע: "כאלף עמותות צפויות לקרוס בעקבות משבר הקורונה"

עו"ד עמירם בוגט
עו"ד עמירם בוגט
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

 

 

רשם העמותות לשעבר עו"ד עמירם בוגט מתריע כי למעלה מאלף עמותות מכל המגזרים צפויות לקרוס ולהיסגר בעקבות משבר הקורונה , מה שישאיר מאות אלפי משפחות ואזרחים , ללא הסיוע שהיו רגילים לקבל מאותן עמותות, במיוחד עמותות חסד במגזר החרדי .

״מעבר לתרומות שבבת אחת פסקו, הקשיים הבירוקרטים שהעמותות נתקלות גם בימים אלה מצד משרד האוצר והממשלה יביאו מאות מהן לקריסה ואף סגירה״, האשים עו״ד בוגט.

רשם העמותות לשעבר פנה לחשב הכללי באוצר רוני חזקיהו, בבקשה כי משרדו יקפיא את הדרישה מעמותות לאישור 'ניהול תקין' עד לסיום משבר הקורונה. ״אני פונה לטובתם של ארגוני החברה האזרחית בישראל שעוברים טלטלה קשה בימים אלה של צמצום הפעילות במשרד וחוסר הוודאות לגבי העתיד. כמי שכיהן כרשם העמותות בעבר ומלווה כיום מאות ארגונים במגזר השלישי, אני חי את כאבם וער לסכנת קריסה בלתי הפיכה המרחפת על רבים מהם בשל המשבר", הדגיש בוגט.

עו"ד בוגט מציין בפנייתו לחשב הכללי באוצר כי לפני כעשרים שנים, בשבתו כרשם העמותות, ניסח לראשונה את כללי הניהול התקין לעמותות, במטרה לוודא כי כספי הממשלה המועברים כתמיכה למוסדות ציבור ישמשו למטרה לה נועדו, וכי מוסדות אלה מתנהלים בהתאם לדין.  "בימים קשים אלה נפגעים מרבית ארגוני המגזר השלישי כמו גם שארי הגופים במשק. פגיעה נוספת גם בהכנסות מהמדינה, אם מהתקשרויות חוזיות ואם מכספי תמיכות, רק בשל היעדר אישור ניהול תקין בר תוקף, תביא ארגונים חברתיים חשובים לכדי קריסה כלכלית ולהיעדר יכולת לספק שירותים הנדרשים דווקא בימים אלו לקהילה", התריע עוד עו"ד בוגט,

 

השארת תגובה