עו"ד בן גביר חושף את המסיכות

ללא התלהמות וללא מילת השתלחות, עורך הדין איתמר בן גביר שוטח את העובדות שמסבירות: מדוע איבד הציבור את האמון במערכות אכיפת החוק

איתמר בן גביר
איתמר בן גביר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

במהלך חיי השתתפתי באלפי הפגנות( אני לא מגזים), אני הראשון להגן על חופש הביטוי וזכויות המפגינים גם כאלה שלפעמים צועקים ומתלהמים קצת יותר מידי, אבל מעולם לא ראיתי משטרה כה רופסת שמטפלת בהתפרעויות והפרות סדר המוניות בכפפות של משי.

***

זה מתחיל מהרכות במהלך ההתפרעויות עצמן. להפגין – כן. לצעוק – ודאי, אבל כאשר מפגינים חוסמים כביש, מרביצים לשוטרים מעולם לא ראיתי את המשטרה חסרת אונים ולא משתמשת אפילו לא באחוז אחד מהכלים שיש לה ( אלות ) וגם כאשר היא משתמשת במכתזית היא מקבלת הוראה מבגצ להסביר מדוע עשתה כך – הלו משטרה ? בית המשפט העליון – זכויות מפגינים זה רק על השמאלנים… כפפות של משי זה רק כלפי האנרכיסטים ????

***

אבל זה ממשיך גם ביחס בתחנת המשטרה ובבית המעצר. כאשר כבר עוצרים את המתפרעים הללו, אזי אין שום בקשת מעצר והבקשות של המשטרה הם לשחרור בתנאים.. וכאשר לא מתקבלות טענות המשטרה אין ערר, אין עיכוב ביצוע אין כלום. – זוכר כמה פעמים טיפלתי בילדות שחסמו כביש, והמשטרה- פרקליטות – שי ניצן – בית המשפט העליון ביקשו וקיבלו מעצרים עד לתום ההליכים !!! משמע ילדה בת 14 לכלא למשך חודשיים שלושה רק בגלל שחסמה כביש – מה קרה היום ??? המשטרה שכחה לעבוד? בפרקליטות לא יודעים מה זה תום ההליכים ????

***

ואחרונים, כלי התקשורת למיניהם – כאשר אנחנו הפגנו וצעקנו כל הפגנה הפכה להיות מרי אזרחי, כל חסימת כביש הפכה להיות סכנה לדמוקרטיה- פתאום אין סכנה ואין דמוקרטיה, אין שלטון חוק ואין את כל ההססמאות שהתשמשתם בהם נגדנו צביעות במיטבה

***

ואחרי כל אלה, יש סימן אחד לאופטימיות. יש לי במשרד ארונות ענקיים שמכילים קלסרים גדולים שבהם אני לוקח את כל התקדימים של השמאל ומביא אותם לדיונים כאשר אני מייצג עצורים מהימין.

הארונות הללו "יפגשו" בימים הקרובים את הפרוטוקולים של כל השמאלנים, את בקשות השחרור של האנרכיסטים, את ההחלטות שנתנו באשר לחופש הביטוי וחופש ההפגנה, ובעיקר את הסרטונים המתעדים התפרעויות והפרות סדר בקנה מידה שאני לא זוכר- אם ייעצרו את הלקוחות שלי בעתיד על אירועים כגון דא , תמיד יהיה ניתן להביא את הקלסרים לבית המשפט ולבקש מהשופטים דין אחד – לימין ולשמאל.

3 תגובות
  1. אל תהיה מופתע אם תקבל דין הפוך , מבלי שהשופטים יטרחו למצמץ

  2. הצילני נא מיד אחי מיד עשו. כי בא והכני

  3. "הפרות סדר בקנה מידה שאני לא זוכר" ??
    אל תדאג אני אזכיר לך; החזקת נשק חם ברחוב כמו ערבי, מצעדי הפגנת כח כמו לווית פלשתינים ושימת פס על כל המדינה ויושביה בגלל גחמות איש קטן ומסכן. היום אתה לא מחזיק נשק חם ברחוב ופחות ופחות שומעים ממך כי מה שנשאר ממך זו צביעות חסרת רסן.

השארת תגובה