רווחי נתניהו: הליכוד מתרסק – 'יש עתיד' פורחת

הממשלה שנתניהו כה מיהר להקים, הצליחה להוביל את המפה הפוליטית לטלטלות חדשות: הליכודמאבדת מכוחה, יש עתיד מתחזקת, וכחול לבן בשפל

נתניהו עם חברי הליכוד. צילום: הליכוד
נתניהו עם חברי הליכוד. צילום: הליכוד
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מסקר שנערך על ידי מנחם לזר, מנהל פאנלס פוליטיקס, עבור ‘מעריב־סופהשבוע’ עולה כי מפלגת הליכוד בראשות נתניהו מאבדת מכוחה ומקבלת 32 מנדטים, ירידה של 4 מנדטים לעומת הסקר הקודם.

הנהנה העיקרי מירידת קרנה של הממשלה והיחלשות הליכוד הוא יו”ר האופוזיציה ויו”ר יש עתיד־תלם, ח”כ יאיר לפיד, שמפלגתו עולה ל-18 מנדטים – עלייה בשני מנדטים לעומת הסקר הקודם.

הרשימה המשותפת בראשות ח”כ איימן עודה מתבססת כמפלגה השלישית בגודלה ושומרת על יציבות עם 15 מנדטים.

ימינה בראשות ח”כ נפתלי בנט רשמה בסקר הקודם זינוק ל-12 מנדטים, כמו גם בסקר הנוכחי, ונראה כי בשלב זה לפחות היא מיצתה את העלייה בכוחה.

ש”ס בראשות השר אריה דרעי עוקפת את כחול לבן ומקבלת 10 מנדטים – אחד יותר לעומת הסקר הקודם.

לעומת זאת כחול לבן בראשות בני גנץ ממשיכה במסלול ההתרסקות שמאפיין אותה מאז נכנסה לממשלת הרוטציה, והיא מגיעה בסקר הנוכחי לשפל של 9 מנדטים – ירידה במנדט לעומת הסקר הקודם.

תמונת שאר המנדטים נראית כך: ישראל ביתנו בראשות ח”כ אביגדור ליברמן 9, יהדות התורה 8, ומרצ בראשות ח”כ ניצן הורוביץ סוגרת את הרשימה עם 7 מנדטים.

מתחת לאחוז החסימה נותרו עוצמה יהודית בראשות איתמר בן גביר – 1.8%, העבודה בראשות עמיר פרץ – 1.2%, הבית היהודי בראשות רפי פרץ – 0.8% ודרך ארץ של הנדל והאוזר – 0.5%.

מבחינת הגושים: לימין 62 מנדטים, לשמאל-מרכז 49, ולליברמן – 9.

על פי הסקר 48% מהציבור משוכנע שהמתיחות בין כחול לבן בנושא הטיפול במשבר הקורונה והעברת חוק ההמרה עשויה להוביל לפירוק הקואליציה ולהליכה לבחירות, לעומת 29% שאינם סבורים כך. 23% אינם יודעים להשיב אם המתיחות תסתיים בקלפי.

השארת תגובה