מאור ישראל: יידשקייט בתלת מימד

רואים את החיים אחרת: סיום קורס הדפסת תלת מימד של תלמידי המוסד החינוכי 'מאור ישראל'

מאור ישראל
מאור ישראל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מרעיון למציאות: קורס לימודי תלת מימד בישיבת 'מאור ישראל' מבית רשת מוסדות חינוך מגדל אור בנשיאות הגאון רבי יצחק דוד גרוסמן שליט"א הגיע אל סיומו בשעה טובה.

בטקס רב רושם בהשתתפות מנכ"ל מוסדות מגדל אור הרב מרדכי הייזלר, מנהל הישיבה הרב מאיר דנינו ומנהל המגמה ד"ר יעקב מלינוביץ', ובהתאם למגבלות הקורונה, סיימו השבוע לראשונה תלמידי כיתה י"ב בישיבת מאור ישראל מסלול לימודים משמעותי מקצועי של 4 שנות לימודי הדפסה דיגיטלית תלת ממדית Certified 3d digital planner.

במסגרת הקורס למדו התלמידים עבודה עם מגוון תוכנות תיב"מ והדפסה בתלת-מימד, קיבלו כלים משמעותיים בתחומי היזמות השונים והביאו את הרעיונות שלהם לידי מימוש בצורה ייחודית ומרשימה במיוחד. הנערים רכשו מגוון רחב של מיומנויות במגוון טכנולוגיות תכנון והדפסה בתלת-מימד ואף הצליחו לתכנן ולהכין פתרונות לפעילויות שונות בהם נתקלו בחייהם.

בוגרי התכנית יוצאים עם מקצוע שימושי ומבוקש המהווה אבן יסוד בתחומים רבים. השימוש כיום בהדפסת תלת מימד מהווה בסיס להתקדמותם של פרויקטים רבים בתחומי ההנדסה, הפיתוח, העיצוב והתכנון, ומשמש בין השאר להדפסת מוצרים מוגמרים ולהכנת אבות טיפוס באיכות גבוהה. מיומנות והכשרה זו הועילה ותועיל לתלמידים במגוון תחומים במהלך חייהם.

כל אחד מתלמידי המגמה קיבל תעודת גמר ייחודית המעידה על כישוריו ויצירתיותו שתשמש ככרטיס כניסה לתפקידים רבים ומגוונים במשק הישראלי והעולמי.

אחת מן הדרכים בהן באה יצירתיותם של התלמידים לידי ביטוי ומומשה ע"י הכלים שרכשו היא בשיתוף פעולה עם מרכז שיקום גראבסקי לאנשים עם מוגבלויות. תלמידי מגמת התלת מימד ביקרו במרכז וראו את פעילותו החשובה והמשמעותית ובמסגרת הביקור גילו כי חלק מן הדיירים סובלים ממוגבלות המונעת מהם לבצע פעולות הדורשות מוטוריקה עדינה. כאשר אחת הפעולות המשמעותיות אותה אינם יכולים לבצע הינה לחיצה על לחצן המצוקה.

תלמידי ישיבת מאור ישראל לא נשארו אדישים נוכח המצוקה אותה ראו לנגד עיניהם ופיתחו בעזרת התוכנות והמדפסות המיוחדות מכשיר ייחודי המגדיל את טווח הלחיצה של הלחצן באופן משמעותי ואף מאפשר לחיצה עליו לא רק בעזרת האצבעות. התלמידים הביאו את הפיתוח לדיירים במרכז גראבסקי והמוצר הוכיח את עצמו באופן יוצא דופן וכיום כעשרה דיירים מוגבלים משתמשים במכשיר המיוחד אותו פיתחו התלמידים ובלחיצה עליו הם מקבלים מענה מהיר וכבר אינם צריכים לצעוק בשעת מצוקה.

בהזדמנות אחרת תלמידי המגמה הבינו במהלך שיעור גמרא במסכת בבא בתרא, כי הבנת הסוגיה תהיה קלה יותר כאשר היא תומחש באופן תלת מימדי. ומיד ניגשו התלמידים למעבדה, תכננו והדפיסו בתלת-מימד מודלים הממחישים היטב את הסוגיות.

נשיא המוסדות ורבה של מגדל העמק הגאון רבי יצחק דוד גרוסמן הגיב בסיפוק רב לנוכח סיום הקורס הייחודי: "אין ספק כי תעודה זו תהווה כלי נוסף ומשמעותי בארגז הכלים אותו קיבלו התלמידים במסגרת לימודיהם בישיבת מאור ישראל".

השארת תגובה