יש עבודה בבני ברק

אתגר הוא גם הזדמנות – עבור אלפים זו תהיה בס"ד הזדמנות מחודשת לפרנסה דווקא בצל התקופה • עשרות קורסים מקצועיים ופעילות שילוב ושיבוץ עובדים בהיקף משמעותי במרכז "הכוון"

מחשבים
מחשבים
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

פעילות הקיץ במרכז הֶכְוֵן לא חדלה לרגע. דווקא עכשיו בזמן מטלטל שכזה בין חל"ת לפיטורין, עובדי הֶכְוֵן לא מפסיקים לעבוד אפילו לרגע קט. כאן לסייע למי שזקוק בפרנסה, לסייע בהשמה מקצועית, זו משימת חיים ראשונה במעלה.

"הנתונים היבשים על נתוני האבטלה הגדולים, נותנים לנו את המרץ לדחוף בכל הכח ולהוציא יש מאין", מספר לנו דוד שכטר מנהל ה'הֶכְוֵן'.

"תתפלא, אבל דווקא עכשיו אנחנו מייצרים כל הזמן פעילות, קורסים במחירים מסובסדים, אבחונים והכנה על מנת להתקבל למשרות טובות, ובמקביל פועלים ללא לאות באופן ישיר מול המעסיקים על מנת להגדיל את היצע המשרות ולנסות לסדר משרה לכל פונה. אנחנו בהכוון ובשיתוף מלא של עיריית ב"ב ובליווי של מחלקת הרווחה ובשיתוף משרד העבודה, דואגים להגדיל את מאגר המשרות מידי יום ביומו.

"כמות הפניות והנתונים מעידה כי אכן יש ביקוש משמועתי ולא פחות חשוב אנו למדים כי יש גם מענה. בחודש וחצי האחרונים התקבלו במוקד הֶכְוֵן למעלה מ-5000 פניות. 906 מתוכם בתחום העבודה וההשמה. יצרנו במיוחד קשר עם מעסיקים, חיברנו אנשים למשרות רלוונטיות, ועזרנו באבחונים מקצועיים ובסדנאות לכתיבת קורות חיים מדויקים. בבני ברק יש עבודה, ובזכות מרכז ההכוון, בסייעתא דשמיא לרבים גם תהיה עבודה.

ההכשרה בעת הזו גם היא זרז משמעותי במיוחד. כך לדוגמא: למעלה מ-830 פניות לרישום קורסים נכנסו בחודש האחרון, מתוכם נפתחו כ-8 קורסים ללימודי אנגלית באופן מקוון. אין ספק שהתמקצעות בשפת האנגלית הינה זרז לקבלת קידום.

בחודשיים האחרונים נפתחו כ-15 קורסי אנגלית ו-6 קורסים של אקסל ואוריינות דיגיטלית, ובנוסף פתחנו רישום לקורסים קצרים וממוקדים בהם שמנו דגש מיוחד על ביקוש בשוק העבודה למקצועות האלו ובפרט השקענו מאמצים להביא קורסים בהם ההשמה מיידית. בין הקורסים: לקיחת דמים, מחשבים, אנליסט שיווק דיגיטלי, פרויטירי – ניהול מחסן, מחשבים ועוד.

גם בימים אלו לקראת בין הזמנים ייפתחו קורסים קצרים וממוקדים שיקפיצו את היכולות ויתנו יתרונות למבקשי העבודה.

השארת תגובה