ב'יש עתיד' מצטרפים לחרדים: סגר – לא חוקי

ח"כ עידן רול מיש עתיד: "אין לממשלה לגיטימציה להורות על סגר מלא" • ח"כ קרעי: "חיי אדם מוטלים על הכף. בושה!" • זוהר: יצא המרצע מן השק. 'יש עתיד' ולפיד יעשו הכל, כולל קריאה למרד. אנרכיסטים"

עידן רול
עידן רול
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

חבר הכנסת עידן רול מיש עתיד קורא לציבור שלא לציית להוראות הממשלה אם יוחלט להטיל סגר בשל הזינוק בתחלואת הקורונה.

“הממשלה הזו הפרה את החוזה הכי בסיסי מול הציבור. זה שמחייב אותה להגן עלינו בעת משבר. בנוסף, ההחלטות שלה לא מבוססות על נתונים ונגועות בשיקולים פוליטיים. לכן אין לה לגיטימציה להורות על סגר מלא והציבור לא צריך לציית”, צייץ רול.

חבר הכנסת שלמה קרעי הגיב: “כמו ראש מפלגתך, תמשיך לתת לגיטימציה לסיכון חיי אדם ולאנרכיזם. לא בטוח שהחסינות שלך תחזיק מול ההפקרות שאתה מעודד. חיי אדם מוטלים כאן על הכף. בושה!”

יו”ר הקואליציה מיקי זוהר: “‏הנה לכם קריאה למרד מטעם ח״כ מרשימתו של יאיר לפיד (שבגל הראשון עוד הציע לציבור להפר את ההנחיות). עכשיו זה ברור: יצא המרצע מן השק, אנשי ‘יש עתיד’ ויאיר לפיד יעשו הכל, כולל קריאה למרד שיהפוך את מדינת ישראל לאנרכיה, רק כדי לפגוע בהמשך כהונת הימין, הליכוד וראש הממשלה נתניהו. אנרכיסטים”.

יו”ר ימינה ח”כ נפתלי בנט כתב: “ביקורת-כן. אנרכיה-לא. אני קורא ליו״ר יש עתיד יאיר לפיד להתנער מיד מדברים חמורים אלו של ח״כ רול.

‏זו קריאה ישירה לאנרכיה. ככה מפרקים את המדינה ואת מוסדותיה. ‏הדרך מזה למהומות וביזה קצרה מאד.

‏יש לי ביקורת חריפה מאד על מחדלי הממשלה, ואני לא מהסס להציג אותה. אך זו הממשלה הנבחרת. ‏אין לנו משטרה אחרת ואין לנו צה״ל אחר. מצייתים לחוקי המדינה”. ‏

הפרשן עמית סגל צייץ: “באביב האחרון השתמעה מפוסט של יאיר לפיד קריאה לא לציית לסגר. הוא טען שלא הובן נכון. איך הוא דומם מאז הבוקר אחרי הקריאה של חבר מסיעתו להפר חוק ולסכן את בריאות הציבור?”

השארת תגובה