איך גם אתה יכול לקנות טבעת איכותית במחיר משתלם?

טבעת
טבעת

הדעה הרווחת לגבי טבעות אירוסין, שהן עולות מאוד יקר, אך אם נחקור טיפה את הנושא של טבעות אירוסין, נוכל לראות כי קיימים מחירים מגוונים ואפילו טבעות אירוסין במחיר משתלם. במאמר זה אנו נסביר איך גם אתה יכול לקנות לבחירת ליבך טבעת אירוסין במראה יוקרתי ובמחיר שלא יכניס אותך להוצאות מיותרות.

ניפוץ המיתוס – רק טבעת אירוסין יקרה היא טבעת יפה שכדאי לקנות

אז לפני שנתחיל במדריך שיעזור לך לקנות טבעת אירוסין במחיר משתלם, תחילה אנו חייבים לנפץ את המיתוס שאומר שרק טבעת יקרה היא טבעת יפה. בעניין של עיצוב באופן כללי ועיצוב טבעות אירוסין בפרט, חשוב לציין כי היופי הוא בעיני המתבונן. אישה יכולה לאהוב טבעת אירוסין בעיצוב מסוים ואישה אחרת לא תתחבר לעיצוב זה והמחירים של שתיהן יהיו שונים זו מזו. אז כמו שאומרים, על טעם ועל ריח אין להתווכח וזה תקף גם לטבעות אירוסין. אצלנו בדיאמור יש מבחר מאוד רחב של טבעות בטווח מחירים מגוון מאוד, תוכלו להתרשם באתר שלנו בכתובת https://www.diamor.co.il/ ולראות שאכן מדובר במיתוס וניתן לקנות טבעות אירוסין מיוחדות בטווח מחירים סביר.

הפרמטרים שקובעים את מחיר הטבעת

אם כן, נשאלת השאלה מה קובע את מחירי טבעות האירוסין? ומה הופך  טבעת אירוסין אחת לזולה יותר מטבעת אירוסין אחרת? התשובה לכך היא פרמטרים קבועים בסטנדרט בינלאומי שמרכיבים את טבעת האירוסין. על פרמטרים אלו נדבר כעת במאמר.

המתכת שממנה עשויה טבעת האירוסין

טבעות אירוסין לרוב מיוצרות ממתכת הזהב. קיימות גם טבעות מכסף, פלטינה וטיטניום, אך אין ספק שזהב היא המתכת הנבחרת כיום. כמו שאתם מבינים עלות המתכת היא פרמטר שנכנס לחישוב של עלות הטבעת. מתכת זולה יותר תוריד את מחיר טבעת האירוסין. אבל בואו נדבר כרגע על מתכת הזהב שממנה מעצבים את רוב טבעות האירוסין כיום. אחד הפרמטרים הבינלאומיים שקובעים חלק ממחיר הטבעת, הוא משקל הזהב בגרם ואחוזי הזהב בתוך הסגסוגת המסומנים בסימן מוסכם שנקרא קראט. ככל שמשקל הזהב בגרם גבוה יותר ואחוז המתכת מתקרב לזהב טהור, כלומר 24 קראט העלות תהיה גבוהה יותר. בעניין זה חשוב לומר כי טבעות האירוסין לרוב יהיו באחוז זהב 14 קראט ובדרך כלל חישוק הטבעת הוא יחסית דק ואז המשקל כמובן לא כל כך גבוה. אל הפרמטרים הללו שהזכרנו נכנסים כמובן עלויות עיצוב אשר לרוב הם החלק היותר נמוך במחיר.

עלות יהלומים בטבעות אירוסין

יהלום הוא החלק שהכי מזוהה עם טבעות האירוסין, כולנו מכירים את הטבעת הקלאסית בעלת היהלום המרכזי וכיום ניתן לראות מגוון רחב של טבעות אירוסין מעוצבות הכוללות גם שיבוץ יהלומים קטנים לחוד או בשילוב עם היהלום המרכזי. בדומה למתכת הזהב, גם יהלומים נמדדים בעלותם על פי פרמטרים קבועים בינלאומיים. אם במתכת הזהב היו שני פרמטרים הקובעים את מחירה, ביהלומים אנו מדברים כבר על תורה שלמה הכוללת מספר פרמטרים חשובים המציינים את איכותו של היהלום. הפרמטר הראשון הוא גודל היהלום, יהלום גדול יותר, עולה יותר מהסיבה שהוא הרבה יותר נדיר בטבע. רוב היהלומים שכורים במכרות הם יהלומים קטנים. הפרמטר השני הוא החיתוך והליטוש. יהלומים גולמיים בטבע מגיעים בצורה גבישית, על מנת להגיע למראה היהלום המוכר, המעצבים מלטשים וחותכים את היהלום לצורות הרצויות בעיצוב. חיתוך וליטוש מיוחד יעלו כמובן יותר. צבע היהלום הוא הפרמטר השלישי אשר נמדד בשתי סקאלות. סקלת היהלומים הצבעוניים וסקלת היהלומים השקופים – צהובים. ככל שהיהלומים נוטים יותר לצבע השקוף הם יעלו יותר. הפרמטר האחרון שנמדד הוא הפגמים. יהלום ללא פגמים או מעט מאוד פגמים עולה יותר.

אז איך תבחר טבעת אירוסין במחיר משתלם ועיצוב יוקרתי?

לאחר שהבנת מה משפיע על מחיר טבעות אירוסין, כעת אתה למעשה יכול לעשות השוואה בין טבעות אירוסין עם פרמטרים מאוד גבוהים של זהב ופרמטרים מאוד גבוהים של יהלום ולראות האם ההבדלים נראים לעין. אם תסתכל לדוגמא על טבעות אירוסין היילו שהמראה שלהן מרשים מאוד ויוקרתי, תיווכח לדעת כי הן אינן הטבעות היקרות ביותר. הסיבה לכך שהיהלום המרכזי לא חייב להיות מאוד גדול כי מעטרים אותו עוד הרבה יהלומים קטנים אשר יוצרים אשליית גודל ויוקרתיות וגם מוזילים את המחיר.

השארת תגובה