מפחיד: גידולים בגודל של 40X60 ס"מ

פרופ' יצחק אביטל, מנהל מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה והמחלקה לכירורגיה א' בסורוקה: " הגידולים שהוצאו מבטנה של המטופלת היו גדולים ובמשקל רב"

סורוקה, צילום דוקטור אבישי טייכר
סורוקה, צילום דוקטור אבישי טייכר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

גלדיס חבושה, תושבת באר שבע בת  84, סבלה מכאבים עזים בבטנה. מדובר באישה בריאה שאינה סובלת ממחלות רקע, וכאשר פנתה למיון בסורוקה כדי לבדוק את מקור הכאב, נראתה בטנה התפוחה שהיתה כבטן בהריון מתקדם.

גלדיס עברה סדרת בדיקות של רופאים מומחים, שביניהן בדיקת הדמייה שהדגימה תהליך גידול ענק שתפס כמעט את כל חלל בטנה. בעקבות ממצאי הבדיקה ולאחר שהושלם בירור ואימות של האבחנה בבדיקת MRI , עברה גלדיס ניתוח נדיר ומורכב להוצאת הגידולים, שארך שעות רבות בהשתתפות צוות רב מקצועי: פרופ' יצחק אביטל, מנהל מרכז לגסי לאונקולוגיה ומחלקה לכירורגיה א', ד"ר עבד אבו גנים  וד"ר אורי נץ מהמחלקה לכירורגיה א', ד"ר שחר נגב וד"ר מיכאל דובילט מחטיבת ההרדמה וצוות סיעודי של חדר הניתוח. 

במהלך הניתוח הממושך, הוסרו מבטנה של גלדיס חמישה חלקי איברים  שהיו נגועים  בגידול, כמו מעי דק וגס.

לאחר הניתוח היא אושפזה ביחידה לטיפול נמרץ כללי והועברה לאחר כמה ימים למחלקה לכירורגיה א'. מצבה של גלדיס השתפר משמעותית והיא שוחררה לביתה כעבור זמן קצר.

פרופ' יצחק אביטל, מנהל מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומחלקה לכירורגיה א' בסורוקה: "מדובר בניתוח  נדיר, וארוך בשל הגודל החריג של הגידולים. הסרת גידול ענק שתפס חלק גדול מאוד בחלל הבטן באישה מבוגרת היא מורכבת  ביותר. ניתוח מסוג זה מצריך מיומניות מקצועיות וצוות רב מקצועי שזמין ומוכן לכל תרחיש. אין ספק שמצבה הבריאותי הטוב של המטופלת הקל על החלמתה המהירה ותוך זמן קצר היא שוחררה במצב טוב לביתה".

גלדיס חבושה, המטופלת: "אני אישה בריאה, מעולם לא סבלתי כאבים ולא נדרשתי לעבור בדיקות. כאבי התופת החזקים שחשתי גרמו לי לפנות לקבלת טיפול ואני שמחה שזכיתי בצוות שפרופ' יצחק אביטל עומד בראשו ואשר הגיע לאבחנה נכונה, מדוייקת ומהירה. תוך זמן קצר עברתי ניתוח כל כך גדול שרק לאחר שהתאוששתי הבנתי כמה מורכב הוא היה. אין ספק שהצוות נלחם עלי, הציל אותי ואני שמחה שהייתי תחת ידיים טובות ומקצועיות".

השארת תגובה