שינוי כוון? הוסט השוטר שהכה חרדי

משטרת ישראל ניסתה לטעון כי הודח שוטר שהכה אמש בפניו של מפגין רק כי העיר לו על אי עטיית מסיכה – אלא שבירור הדברים מעלה כי השוטר רק הוסט לתפקיד אחר

שוטר מכה חרדי
שוטר מכה חרדי

במהלך ההפגנה אמש (מוצ”ש) נגד הסגר בשכונות רוממה וקריית בעלזא בירושלים, נראה שוטר יס”מ מכה את אחד המפגינים.

זאת לאחר שהחרדי אמר לו שהוא לא עוטה מסכה.

למרבה האבסורד, החרדי שהותקף באלימות נעצר והובא בצהרים לדיון הארכת מעצר, בטיעון כביכול הוא תקף שוטר.

התקרית החמורה התרחשה במהלך הלילה, כאשר מפגינים חרדים פתחו את המחסומים, יידו אבנים והשליכו ביצים לעבר כוחות המשטרה.

בתיעוד שצילם העיתונאי לירן תמרי ממיינט ירושלים ניתן לשמוע כיצד אחד המפגינים במקום אומר לשוטר היס”מ שלא עטה מסכה כראוי: “איפה המסכה שלך? תלבש מסכה, הלו! תלבש מסכה, תלבש מסכה!”

השוטר התרגז והחליט בפתאומיות להכות על פניו של המפגין. ככל הנראה השוטר הכה במצחו באמצעות מכשיר הקשר שלו.

לאחר שהכה את הצעיר החרדי, מיהר השוטר להיעלם בין השוטרים כששאר המפגינים צועקים: “צלמו אותו, צלמו אותו!”

מח”ש פתחה בחקירת האירוע.

חה"כ אוריאל בוסו שהגיש הבוקר תלונה במח"ש כנגד השוטר ודרש את הדחתו לאלתר.

בהודעה רשמית מטעם המשטרה נמסר: “במהלך מחאה שהתקיימה אמש בירושלים, החלו מאות מפגינים להפר את הסדר הציבורי במקום, להתפרע, ליידות אבנים, חפצים וביצים לעבר השוטרים, לחסום ציר תנועה ולהשליך מחסומי משטרה. כוחות המשטרה פעלו במקום נגד פורעי החוק ועצרו חשודים בגין הפרת הסדר הציבורי.

“ככל שעולות טענות כלפי מי מהשוטרים שפעלו במקום, מן ראוי שיבדקו ע״י הגורמים המוסמכים לכך כמקובל, ולכן המקרה יועבר מיוזמתנו לבדיקה בהתאם. נמשיך לאפשר קיומן של מחאות בגבולות החוק, אולם לא נאפשר אלימות מכל סוג שהיא הפרה בוטה של הסדר הציבורי בניגוד לחוק”.

מ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן נפגש הערב לפגישת זום עם ראשי רשויות חרדים. בנוסף, השתתפו בפגישה השר לביטחון פנים אמיר אוחנה וניצב אריק יקואל, שמונה לגשר בין המשטרה לציבור החרדי. הפגישה עסקה בעיקר בטענות הציבור החרדי על אלימות המשטרה, והאכיפה הבררנית כנגד בתקופת הקורונה. במהלך הפגישה נאמר למשתתפים כי השוטר שתועד אמש מכה את החרדי – הודח, אלא שבירור הדברים מעלה כי השורט הועבר לתפקיד אחר.

השארת תגובה