חדש: חסות ועשבי תיבול ללא חשש מחרקים

חוות גידול חקלאיות ורטיקליות יחודיות בתוך מכולות הוצבו בצמוד לחלק מסניפי רמי לוי בהן מגודלות ונמכרות חסות ועשבי תיבול מייד אחרי שנקטפו ללא חשש מחרקים ובמחירים טובים

משפחות רבות מקפידות על צריכת מזון בריא, בר קיימא, כחלק מהצורך המשפחתי לאורח חיים בריא בעיקר בזמנים של מגיפה בינלאומית. הצרכן הישראלי מחפש את התוצרת הטרייה ביותר שאפשר לקנות מתוך הבנה כי טריות ואיכות המזון משפיעה באופן ישיר על בריאותו ובריאות משפחתו. לאחרונה, הוקמו בצמוד לסניפי רמי לוי "חוות גידול חקלאיות ורטיקליות", בפרויקט ראשון ויחיד מסוגו בארץ, בשיתוף חברת ורטיקל פילד הישראלית, שפיתחה טכנולוגיה תוצרת כחול לבן המאפשרת גידול של ירקות על מצע אדמה באופן ורטיקלי, מבוקר ואוטומטי.

החוות הורטיקליות הוקמו מחוץ לכמה מסניפי רמי לוי, במודיעין ובאשדוד, ובשבועות הקרובים יוצבו חוות נוספות בסניפים נוספים ברחבי הארץ. במקום מגדלים בסביבה סטרילית סוגים שונים של ירקות שנמכרים מייד לאחר שנקטפו מהאדמה. הירקות טריים וטעימים והם כוללים חסות, בזיליקום, נענע, פטרוזיליה, קייל, כרוב עלים, עירית ועוד. המוצרים שנמכרים במקום נקיים לחלוטין מכל חומרי הדברה שכן הם גדלים בתנאי גידול סטרילים ומבוקרים, ללא חשש מחרקים ומציעים אספקה שוטפת, ללא תלות בעונות השנה ומזג אויר ובמחירים זולים.

בחברה מציינים כי חיי המדף של ירקות בגידול ורטיקלי ארוכים יותר ובנוסף, הלקוח יכול לרכוש את הירק עם המצע בו הוא גדל, בעת הוצאתו מהאדמה ובכך ליהנות מכל היתרונות התזונתיים שמעניקה האדמה לירק. ומה שלא פחות חשוב, שכל זה במחירים

צילום: אלן צפלסקי

שווים לכל נפש.

"בשיטה שפיתחנו השדה הוא בעצם מכולה בגודל סטנדרטי, שעל הקירות שלה גדלים באופן אופקי הירקות והכל על בסיס מצע אדמה בטכנולוגית גידול מתקדמת." מוסר גיא אליצור מנכ"ל ורטיקל פילד, "כלומר, התוצרת גדלה, נקטפת ונצרכת בסופר ליד הצרכן ולעיניו. הטכנולוגיה מאפשרת גידול, ניתור ובקרה אוטומטית בכדי לייצר מזון איכותי ובריא. הגידול נעשה לגובה על מנת לנצל שטח עירוני מצומצם, אך האפקט המתקבל הוא ממש כמו בשדות חקלאיים, הודות לטכנולוגייה הייחודית שפיתחנו לגידול ירקות על בסיס מצע אדמה ולגובה. מדובר בחוות גידול מבוקרות מבחינת אקלים ותאורה, להבדיל מתנאי גידול רגילים. מה שמאפשר אופטימיזציה לגידול על מנת למקסם את היבול והאיכות."

בשלב הראשון הוצבו חוות גידול מיוחדות בצמוד לסניפי רמי לוי במודיעין ואשדוד, בתוכן גדלים ירקות כמו: חסות ועשבי תיבול שימכרו לקונים במקום ישירות אחרי שנקטפו. בשלב הבא ישולבו הירקות גם למכירה בתוך הסניפים עצמם שיגדלו ויקטפו היישר מהחווה העירונית הנמצאת בפתח הסניף.

השארת תגובה