בית מתתיהו: "הוציאו שם רע לישיבה"

תלמיד בישיבה ל"קול העיר": "כשבירושלים הייתה התפרצות בגימנסיה, אף אחד לא ביקש לסגור את כל בתי הספר בארץ, אבל כשישיבה אחת נדבקה, פתאום כולם דורשים לסגור לחלוטין את כל הישיבות"

בית מתתיהו
בית מתתיהו
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

למעלה מ-150 מבחורי ישיבת 'בית מתתיהו' נמצאו חיובים לנגיף בשבוע האחרון ובעקבות כך הורתה עיריית ב"ב על פינויים של הבחורים למלוניות בידוד, על מנת שניתן יהיה להחזיר את החיים באזור הישיבה לשגרה.

לאחר פינוי של 70 בחורים מתלמידי ישיבת 'בית מתתיהו' בסוף השבוע, הושלם ביום שני בערב פינוי שאר הבחורים החולים ע"י פיקוד העורף, מהישיבה למלוניות הקורונה. בהתאם לכך, מיד עם סיום הפינוי הוסרו ההגבלות סביב מבנה הישיבה ויימשך המעקב אחר שלום התלמידים.

עיריית בני ברק מודה לפיקוד העורף ולרשויות על פינוי תלמידי הישיבה ועל פתיחת המלוניות לחולי הקורונה.

אחד הבחורים, הנמנה על הבחורים שלא נדבקו מספר ל'קול העיר': "עשו עוול גדול לישיבה הפרט ולעולם התורה בכלל. כשבירושלים הייתה התפרצות בגימנסיה, אף אחד לא ביקש לסגור את כל בתי הספר בארץ, אבל כשישיבה אחת נדבקה, פתאום כולם דורשים לסגור לחלוטין את כל הישיבות. מעבר לכך, לא הייתה כל הוראה שלא לעשות בדיקות, ועובדה היא שגם מרן ראש הישיבה הגר"ב ויסבקר שליט"א עשה בדיקה ולצערנו התגלה כחיובי ועל כולנו להתפלל לרפואתו השלמה. בחורים בישיבה נדבקו, למרות ששמרנו על הכללים וההנחיות, אבל כשחיים בתנאי פנימיה, כאשר לא כל חדרי הפנימיה נמצאים במבנה אחד, יש לזה מחיר. ומהרגע שהבינו בישיבה שהתחלואה עולה, עשינו הכל על מנת שהבחורים יפונו למלוניות בידוד כדי לא להדביק את שאר הבחורים. סתם עשו שם רע לישיבה".

בתוך כך, לאור פעילות האכיפה וההסברה העירונית שכללה כינוס רבני העיר וראשי הישיבות, הנחיות פרטניות לצד מערך הסברה מסיבי לכל בתי האב בעיר, הסברה במוסדות החינוך ואכיפה עיקשת באולמות האירועים ובבתי הכנסת שהביאו להפחתה משמעותית בהתקהלויות, ניכר כי המאמצים מוטמעים היטב בציבור וב"ה ביומיים האחרונים חלה התמתנות מסויימת במספר החולים בבני ברק כשכולנו תקווה ותפילה שהמספרים ירדו עוד יותר ובאופן עקבי.

מהעירייה נמסר: "עיריית בני ברק תמשיך לפעול ולעשות הכל על מנת לאכוף את ההנחיות במטרה לעצור את התפשטות הנגיף בעיר במהירות האפשרית ולהבטיח את שלומם של תושבי העיר".

השארת תגובה