ח"כים חדשים הצטרפו לשדולה החדשה להגנת הר הזיתים

בראש השדולה: יו"ר סיעת ש"ס בכנסת הרב מיכאל מלכיאלי • בין חברי השדולה: חברי כנסת מיהדות התורה, ש"ס והליכוד • השדולה הוקמה בין היתר הודות לפעילות הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים שבראשות האחים לובינסקי

מלכיאלי צילום קובי הר צבי
מלכיאלי צילום קובי הר צבי
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

עשרות חברי כנסת ביקשו להצטרף ולהימנות על חברי השדולה החדשה להגנת הר הזיתים שהוקמה בכנסת. בראש השדולה עומד יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ הרב מיכאל מלכיאלי.

כזכור,  בכנסת הקודמת הייתה השדולה למען הגנת הר הזיתים, השדולה הגדולה ביותר בכנסת, ועליה נמנו חברי כנסת מרוב סיעות הבית. בראש השדולה עמד ח"כ הרב יואב בן צור ועתה, עם מינויו של הרב בן צור לתפקיד סגן שר הפנים ופיתוח הנגב והגליל הוא ביקש מיו"ר סיעת ש"ס הנכנס ח"כ הרב מיכאל מלכיאלי להקים בכנסת החדשה את השדולה לשמירה הגנת ושיקום הר הזיתים.

כבר עתה הצטרפו לשדולה עשרות חברי כנסת מכל סיעות הבית.

"נושא הר הזיתים תמיד היה יקר וחשוב לליבי, שם קבורים מרנן ורבנן גדולי וצדיקי הדור. אשתדל בעז"ה להתמקד בכל כוחי לפעול, להגן לשמור ולשקם את הר הזיתים, למנוע ולצמצם את חילולי הקברים ושמירת כבוד הנפטרים הקבורים במקום ולפעול להגדלת מספר המבקרים וטיפוח וחיזוק הקשר להר. אני רוצה להודות לאחים לובינסקי מארה"ב ולכל נציגי הועד שנלחמים ונאבקים מעל 10 שנים בכל נושא שמירת הר הזיתים" אמר הרב מלכיאלי.

הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים הוקם בעשור האחרון בידי האחים אברהם ומנחם לובינסקי שגילו את ההפקרות בהר לאחר שהוריהם ז"ל נטמנו שם. בשנים האחרונות פועל הוועד גם באמצעות לחץ בינלאומי על הגורמים השלטוניים בישראל כדי שזו תאשר פעילויות למיגון ההר ולשמירה על ניקונו וכבודו של המקום שליבם של יהודים רבים עורג אליו.

הודות לפעילות דאגה הממשלה להתקין 173 מצלמות מעקב,  תחנת משטרה חדשה, לשחזר 20,000 קברים שנהרסו, לבנות גידור חדש, ולדאוג לתברואה רגילה ופינוי אשפה מבית הקברות.

חידוש נוסף שעומד כרגע על הפרק הוא פרויקט של הועד להגנת הר הזיתים בשיתוף הממשלה, להקמת מרכז מבקרים מפואר, שאמור להיבנות בשנה הקרובה.

השארת תגובה