הושמץ בווטסאפ וקיבל 12 אלף ש"ח

פסק דין: תושב ביתר עילית חויב לשלם לדובר בית חולים 12,000 ש"ח בגין השמצה בוואטסאפ • בית משפט השלום בירושלים פסק פיצוי למרות שההשמצה בוצעה מרומז מבלי להזכיר את שם המושמץ במפורש

ווטסאפ
ווטסאפ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הסוף להשמצות בוואטסאפ: תושב ביתר עילית שהשמיץ לפני הבחירות המקומיות בוואטסאפ את דובר 'מעיני הישועה' אלי זלמנוביץ, חויב לשלם לו 12,000 שקל. ביהמ"ש השלום בירושלים פסק פיצוי למרות שההשמצה בוצעה במרומז מבלי להזכיר את שמו של זלמנוביץ במפורש.
את התביעה הגישו עורכי הדין אלעד שאול ואהרון מלכה, מבני ברק, המתמחים בין השאר בתביעות לשון הרע והוא נוהל במסגרת של 'הליך מזורז'.

עם קבלת פסק הדין אמרו עורכי הדין כי "לאחר מאבק משפטי של למעלה משנתיים טוהר לחלוטין שמו של מרשנו מר אליהו זלמנוביץ בפסק דין מנומק של כבוד סגן נשיא ביה"מ השלום בירושלים השופט גד ארנברג שקיבל את טענותינו וקבע בין היתר כי על אף שלא נאמר במפורש שמו של מרשנו עדיין ניתן היה לייחס אליו את האמירות המשמיצות והמכוערות בהן השתמש הנתבע."

עוד ציינו עורכי הדין כי "במהלך ההליך המשפטי אף קיבל מרשנו תמיכה נרחבת ומחזקת ממספר גדול של רבנים מכובדים מכלל הקהילות השונות בעיר ובראשם אדמו"רים ורבני העיר אשר גינו את ההכפשות של הנתבע והדבר אף הובא לפתחו של בית המשפט.

"בסופו של יום ולאחר דיון הוכחות שנוהל נפסק כי הנתבע ישלם למרשנו מכוח חוק איסור לשון הרע, סך של 10,000 שח כפיצוי על הדיבה שהוציא באמצעות קבוצות ווטסאפ ועוד 2,000 ש"ח נוספים כהוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד.

"אנו מברכים על פסק הדין שטיהר את שמו של מרשנו והוציא את האמת והצדק לאור. פסק דין זה מהווה אבן דרך חשובה במאבק בתרבות ההשמצות בקבוצות הווטסאפ במגזר החרדי", אומרים עורכי הדין.

השארת תגובה