עושים סדר: טיפים לעיצוב ארונות לחדרי ילדים

החופש הגדול בפתח ועימו שלל משימות. בין חופשה לקיטנה, נתכנן את חדרי הילדים שלנו לשנת הלימודים הבאה תוך התאמת הריהוט לצרכים ולגיל ♦ יצאנו לאסוף עבורכם טיפים מנצחים ממעצבות פנים שיאפשרו לכם לחשוב על כל פרט בדרך לתכנון הארון המושלם, המהווה בסיס לאחסון, סדר וארגון החלל

ארונות ריביירה- קולקציית טיילור מייד 2016. .סדרת מדיצי. דגם LUCCA. מחיר 7990 שח משתנה לפי גודל ותוספות. ריביירה www.riviera.co.il צילום ישראל כהן
ארונות ריביירה- קולקציית טיילור מייד 2016. .סדרת מדיצי. דגם LUCCA. מחיר 7990 שח משתנה לפי גודל ותוספות. ריביירה www.riviera.co.il צילום ישראל כהן
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

כאשר מדובר בילדים נושא ההנגשה חשוב ונמצא בראש סדר העדיפויות, "מספרת טל וולנסקי סגרה, מעצבת פנים ברשת ארונות ריביירה, ומוסיפה: "לכן, מומלץ לתכנן את סידור הפנים של הארון כאשר המדפים, המגירות והתליה מותאמים לגובה הילד. עם זאת ארון הוא פריט נגרות שהולך עמנו דרך, לא מחליפים כל שנה ולכן חשוב להתאים אותו למגוון גילאים עוד בשלב התכנון. לכל גיל יש את סידור הפנים שמתאים לו אבל כן ניתן לחשוב על מראש ולבחור מגירות תחתונות נגישות עבור נעליים / צעצועים ועוד.

לגיל הראשון כמעט ואין צורך בתליה, הרבה יותר קיפול, עם הגיל, הצורך בתליה הולך וגדל. הפתרון הוא תכנון מדפים עם הכנה לתליה כשבשלב מאוחר יותר ניתן להוריד את המדפים ולהוסיף את התליה שהוכנה מבעוד מועד. את ההכנה לתליה עושים בעת ההתקנה של הארון לכן יש לחשוב על כך מראש. תליה אחת מומלץ לתכנן בגובה נוח לשליפה עבור ילדים. לא גבוהה מדי. (תליה זו תשמש בעתיד כתליה לבגדים קצרים) ,מעל ניתן לסדר מדפים לאחסון בגדים שלא בשימוש ביום יום. ואת התליה הנוספת לבגדים ארוכים מוסיפים כאשר הילד מתבגר.

  • מגירות לבנים / גרביים – רצוי שיהיו בגובה נגיש לילדים על מנת שיאפשר להם התארגנות קלה ועצמאית, בנוסף אני אוהבת מגרות עם מגרעת ולא עם ידית. הן נוחות לפתיחה על ידי ילדים ומקטינות את החשש מפני טריקת מגירה על הידיים.
  • עיצוב – בנושא עיצוב חיצוני, חדר ילדים הוא חדר עמוס בצבע, לכן אני אוהבת לעצב ארון בצבע נקי ונעים שלא ייצור עומס נוסף על החדר. אם רוצים בהמשך להכניס צבע תמיד אפשר דרך טקסטיל. כמו כן, עדיף לתכנן ארון שהוא לא "ילדי" מדי בכדי שיתאים גם לגיל המאוחר יותר.
  • שילוב – כיום נכנס יותר ויותר השילוב בין ספריה לארון, השילוב מתבקש ונכון על מנת לאפשר אחסון של ספרים, אביזרי לימוד, אקססוריז וחפצי נוי. השילובים נעשים באמצעות לבן ועץ שמכניס חמימות לחדר. שחור ועץ וכד.

לדברי מעצבת הפנים רוני שני פלדשטיין: "גם אני מתייחסת לחדרי ילדים כחדר שאמור להתבגר עם הילד. לכן בדרך כלל את הדברים "היותר יקרים" בחדר, כמו ארונות, אני מתכננת באופן ניטרלי, שלא ימאס לנו לאחר זמן מה כשהילד מתבגר וטעמו משתנה. יחד עם זאת אני אוהבת "לייחד" את הארונות עם ידיות יפות שאפשר להחליף ולהתאים מחדש לכל סגנון. לגבי התכנון, אני דואגת מראש שהבגדים יהיו נגישים עבור הילדים, כדי לעודד עצמאות ובגרות אצלהם, כאמא לתאומים בני ארבע אני יודעת שזה ממש חשוב. אני תמיד עושה הכנה לאופציה נוספת של איך הייתי רוצה שהארון ישמש את הילדים כשיתבגרו- מוסיפה הכנה למוט תלייה, תוספת של מדף נשלף וכו."

לדברי מעצבת הפנים ויטל פרי שלטון: "בחדרי ילדים אני באופן אישי מעדיפה דלתות רגילות ולא דלתות הזזה. הן נותנות יותר אפשרויות ברמת הצבעוניות (שיותר מוגבלת בדלתות הזזה) וגם ברמת החלוקה. בדלתות רגילות ישנה גמישות רבה בחלוקת הארון, ניתן לעשות מגירות חיצוניות ותאים פתוחים, מה שלא ניתן לעשות בהזזה. בהקשר של צבעוניות, אני מעדיפה וממליצה לבחור בצבע ניטרלי בארון, מאחר וזהו רהיט גדול ודומיננטי ואינני רוצה שיתפוס את כל תשומת הלב בחדר. בחלוקת הארון בחדר ילדים ממליצה לאחסן בחלקו התחתון ספרים ומשחקים כך שילדים יוכלו להגיע ולקחת לבד. כמו כן, אעדיף לעשות זאת בתאים פתוחים או פתוחים חלקית, כדי למשוך את הילד להוציא ספר או משחק. בתאים הפתוחים ניתן כמובן גם לשים אביזרים דקורטיביים ובכך להוסיף לעיצוב של החדר כולו."

עיצוב פנים ויטל פרי שלטון. צילום אורית ארנון. ארונות- ריביירה. שילוב תאים פתוחים כחלק מהארון. בחירה בדלתות פתיחה.
ארונות יוניסקס- החל משלב ראשון ועד לבגרות ארונות ריביירה, צילום ישראל כהן.

ארונות ריביירה – www.riviera.co.il

השארת תגובה