דרעי: "ללמוד לחיות עם הקורונה"

עימות בין השרים בקבינט הקורונה • שר הבריאות יולי אדלשטיין נזף בשרים: "אני מבקש שהשרים – לא חוכמה להגיד רק מה לא, תציעו אלטרנטיבה"

שוטרים בקורונה
שוטרים בקורונה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ישיבת קבינט הקורונה שהתקיימה ביום ראשון הסתיימה לאחר שעתיים של דיון מתוח וויכוח בין מספר שרים בכירים שסירבו לקבל את המלצות משרד הבריאות להחריף את ההגבלות.

בין הציטוטים שדלפו מישיבת קבינט הקורונה – כאשר מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי אמר ש"בלי צעדים דרסטיים נאבד שליטה על המגפה", הגיב שר האוצר ישראל כ"ץ ואמר: "אני מתנגד להחלטות שיפגעו במשק ובתעסוקה. צריך להתמקד בהגברת האכיפה".

שר הפנים אריה דרעי הוסיף: "אין צורך בצעדים נוספים. צריך ללמוד לחיות עם הקורונה. הדרישות שלכם מוגזמות".

שר החינוך יואב גלנט התערב: "אני עושה שירות למדינה בזה שאני מאפשר למיליון ילדים להיות תחת השגחה ואחריות בזמן שההורים הולכים לעבוד".

שר הבריאות יולי אדלשטיין השיב: "אני מבקש שהשרים לא יגידו רק מה לא, תציעו אלטרנטיבה. לא חוכמה להגיד רק מה לא אלא אם הם טוענים שלא מדובר בקורונה אלא בשפעת קטנה, גם את זה הם מוזמנים לומר".

בשונה מגל הקורונה הראשון שבו שרי הממשלה היוו כמעט חותמת גומי לכל החלטת שהובאה ע"י משרד הבריאות, בגל השני, כאשר מספר המובטלים מגיע לשיאים חדשים והזעם הציבורי הולך וגובר, שרי הממשלה אינם מוכנים להיות חתומים על מהלכים שיחזירו את ההגבלות ואת המשק לכיוון של סגירה חוזרת. מי שמובילים את המהלך להתנגדות החזרה לסגר על המשק הם שר האוצר ישראל כץ ושר החינוך יואב גלנט, בניגוד לעמדת בכירי משרד הבריאות והמל"ל. לטענתם, העובדה שעל אף העלייה במספר החולים חשוב לזכור שני דברים: האחד, מספר החולים עולה במקביל למספר הבדיקות היומיות, כך שאחוז הנדבקים ביחס לאחוז הנבדקים קטן משמעותית מכפי שהיה בגל הראשון. שנית, מספר החולים קשה והמונשמים נמוך מאד ועל אף העלייה במספר הנבדקים שקיבלו תוצאה חיובית, מספר המונשמים יציב ואינו עולה כבר ימים ארוכים.

השארת תגובה