הקורונה כאן – גם הסגר הגיע

זינוק חד בנדבקים: 459 בני אדם אובחנו ביממה האחרונה • הוועדה החליטה על אלעד ועל רמת טבריה ב', רמת טבריה ג', שכונת 200, שכונת טבריה עילית ושכונת בן גוריון – איזורים מוגבלים • ההכרזה למשך 7 ימים

ראש הממשלה בנימין נתניהו נושא הצהרה בעניין פירוט ההקלות לאוכלוסייה בעקבות ההאטה בקצב התפשטות נגיף הקורונה Photo by Kobi Gideon / GPO
ראש הממשלה בנימין נתניהו נושא הצהרה בעניין פירוט ההקלות לאוכלוסייה בעקבות ההאטה בקצב התפשטות נגיף הקורונה Photo by Kobi Gideon / GPO
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס את ועדת השרים לקביעת ״אזור מוגבל״ בראשותו.

הוועדה החליטה להכריז על השטח המוניציפאלי של העיר אלעד ועל השכונות הבאות בטבריה כ״אזורים מוגבלים״: רמת טבריה ב’, רמת טבריה ג’, שכונת 200, שכונת טבריה עילית ושכונת בן גוריון.

ההכרזה על אזור מוגבל תהיה למשך 7 ימים – החל מיום רביעי (ב’ בתמוז) בשעה 8:00 בבוקר ועד ליום רביעי (ט’ בתמוז התש”ף)  בשעה 8:00.

המשמעות היא שתיאסר כניסה ויציאה של מי שאינו תושב מקומות אלו, למעט יציאה לעבודה ולבגרויות.

ההחלטה על אזור מוגבל התקבלה לאור עלייה בנתוני התחלואה בכלל הארץ ובערים ובשכונות המדוברות בפרט.

בטבריה יש 60 חולים פעילים, שיעור החולים הפעילים למאה אלף איש הוא 133.5 ושיעור העלייה בתחלואה על בסיס חולים פעילים בשבעת הימים האחרונים הוא 122.2%.

רוב החולים בעיר נמצאים בשכונות רמת טבריה ב, רמת טבריה ג ושכונת 200, וכן שכונת טבריה עילית ובן גוריון.

באלעד יש 83 חולים פעילים, ושיעור החולים הפעילים למאה אלף איש הוא 174.6 ושיעור העלייה בתחלואה על בסיס חולים פעילים בשבעת הימים האחרונים הוא 102.4%.

באזור המוגבל תיאסר הכניסה אל האזור והיציאה ממנו, למעט במקרים החריגים המפורטים בתקנות, ובנוסף תותר יציאה של עובד מהאזור וכניסה אליו לצורך הגעה לעבודה או חזרה ממנה וכן הגעת תלמיד לבחינת בגרות או חזרה ממנה. לא יחולו הגבלות על יציאת אדם המתגורר דרך קבע באזור המוגבל למרחב הציבורי ועל פעילות עסקים וחנויות בתוך האזור.

ראש הממשלה נתניהו אמר בתום הדיון: “בעקבות עליית התחלואה קיבלנו הערב בוועדת השרים את המלצת משרד הבריאות להטיל מגבלות על כמה שכונות בעיר טבריה וביישוב אלעד. אנחנו מחר בבוקר נבדוק גם יישובים אחרים. הדרך הבטוחה ביותר לעצור את המגפה זה שכל אזרחי ישראל יעטו מסכות וישמרו על מרחק. בכל מקרה אנחנו מחר נידרש ליישובים אחרים ונודיע בהתאם את ההחלטות שלנו.”

זינוק  חד בתחלואה

ההחלטה התקבלה על רקע הנתונים שמפרסם הערב משרד הבריאות, מהם עולה זינוק חד בנדבקים: 459 בני אדם אובחנו ביממה האחרונה בישראל כמי שנדבקו בנגיף הקורונה.

מאז פרצה מגיפת הקורונה אובחנו בישראל בסך הכל 21,467 נדבקים בנגיף, מתוכם 5,299 מוגדרים הערב כ”חולים פעילים”.

15,860 מחולי הקורונה בישראל החלימו עד כה.

מקרב החולים הפעילים מוגדרים 40 במצב קשה, ירידה של 5 חולים ביממה האחרונה – 27 מהם מונשמים (ירידה של 2 חולים ביממה האחרונה).

49 חולים נוספים מאושפזים בבתי החולים ומצבם מוגדר בינוני.

במהלך היממה האחרונה נפטר אדם אחד כתוצאה ממחלת הקורונה ובכך עלה מספר הנפטרים בישראל מאז פרוץ המגיפה ל-308.

סיכום נתוני התחלואה במערכת החינוך:

• מספר החולים הכולל: 794.

• סך הכל מוסדות חינוך סגורים: 215.

• 22,372 עובדי הוראה ותלמידים נמצאים בבידוד מניעתי.

השארת תגובה