תוקפים באופוזיציה: לפיד וליברמן כועסים

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד תקף את נתניהו כשהתייחס לנתוני האבטלה של ימי הסגר – שכבר הספיקו להשתנות • ליברמן: "דוגמה נוראית. דוגמה של אובדן בושה"

יאיר לפיד בישיבת הסיעה
יאיר לפיד בישיבת הסיעה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש האופוזיציה ויו”ר יש עתיד, יאיר לפיד, פתח את ישיבת הסיעה במתקפה חריפה על ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון בני גנץ.

“מסע לוויה ארוך. שיירה של מכוניות. 36 שרים. 16 סגני שרים. שני אאודי אי-שמונה בהתחלה, שני אאודי אי-שמונה בסוף. אין להם בושה.

אתה מסתכל על הממשלה המנותקת הזו, ושואל את עצמך, ‘איך הם לא רואים?’ איך הם לא רואים מה זה עושה לאזרחי ישראל? מיליון מובטלים. העצמאים קורסים. והם אפילו לא מתביישים. אין להם רק מעון חליפי, יש להם גם מצפון חליפי. אטום לגמרי. מנותק ממה שקורה במדינה.

העלינו לוועדת שרים לחקיקה הצעת חוק – דמי אבטלה לעצמאים. הדבר הכי מתבקש, הכי דחוף, הכי חיוני לכל העצמאים בישראל. הם העיפו אותה מהשולחן בלי למצמץ. הפרו את כל ההבטחות לעצמאים ולעסקים הקטנים.

התברר שלא יאריכו את שנת הלימודים ולא ברור מאיפה יגיע המימון לקייטנות הקיץ. אלה בעיות אמיתיות של אנשים אמיתיים. של עצמאים, של הורים צעירים.

באותו יום הממשלה היתה מאוד עסוקה. נתניהו ביקש חצי מיליון שקל החזר מס, וגנץ ביקש מוועדת הכספים העלאה במשכורת וצוות עובדים לבית שלו על חשבון המדינה. העיקר שהם מכרו לנו שזו ממשלת חירום בגלל הקורונה. הייתי אומר שזו בושה וחרפה, אבל אין להם בושה ולא מפריעה להם החרפה.

נתניהו נכשל לגמרי בניהול המשבר הכלכלי של הקורונה. אחוזי האבטלה בישראל הם מהגבוהים בעולם. גנץ פשוט לא קשור לעניין. הוא ואשכנזי לא נמצאים בשום עמדה שמשפיעה על הטיפול במשבר הקרונה.

אנחנו לעומתם נמשיך להיאבק פה בכנסת על מה שחשוב: על דמי אבטלה לעצמאים, על סיוע למובטלים, על הפיצוי לאנשים שכל החיים שלהם שילמו מיסים גבוהים וביטוח לאומי. מעמד הביניים הישראלי שכל חייו עבד כמו חמור, ובשעתו הקשה ביותר ממשלה חסרת בושה הפקירה אותו”.

יו”ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן תקף בפתח ישיבת הסיעה את ראש הממשלה ושר הביטחון.

“בתקופת משבר מצופה מההנהגה לתת דוגמה אישית. לצערי, מה שקורה בפועל הוא שאנו מקבלים דוגמה נוראית. דוגמה של אובדן בושה

על רקע 920 אלף מובטלים, והגרעון שיגיע בסוף השנה ל-10% – קיבלנו ממשלה עם 35 שרים, 9 סגנים ועוד 7 ח”כים שהצטרפו על בסיס החוק הנורווגי, ובנוסף, מבקש ראש הממשלה לעצמו החזרי מס והטבות שונות בסך מיליון ש”ח.

זה במקום לבקש מהשרים והח”כים לוותר על 10% משכרם או לצמצם עשר משרות של שרים וסגני שרים לכלום ושום דבר ולוותר על החוק הנורווגי.

אך סדר העדיפויות של נתניהו וגנץ הפוך. הם דואגים לעצמם ומצפצפים על הציבור. ההנהגה הנוכחית איבדה כל בושה. היא אטומה ומנותקת מהעם ודינה לחלוף מהעולם”.

תגובה אחת
  1. ליברמן מה שאתה ובירך גנבתם במשך שנים רק זה היה פותר את הבעיות הכלכליות עלי באבא האחרון לדבר

השארת תגובה