שמחת בית בריסק – גאב"ד מעלה אדומים

בצילם של ימי הקורונה נערכה חתונה שבימים כתיקונם היו המונים מגיעים אליה, השמחה הגדולה של נשואי בית בריסק עם משפחת גאב"ד מעלה אדומים רבי אברהם דויטש מגזע תרשישים מרנן החת"ם סופר והכתב סופר, שהשיא את בתו בכורתו עם יניק וחכים החתן הרב חיים הלוי סולובייצ'יק נין ונכד לרבן של ישראל מרן הגרי"ז הלוי סולובייצ'יק זיע"א ולמעלה בקודש מרן הגר"ח סולובייצ'יק זיע"א. בחתונה השתתפו חכמי ורבני ישיבת בריסק ומשפחת סולובייצ'יק לצד תלמידו ושומעי לקחו של גאב"ד מעלה אדומים שליט"א.

בשמחת החתונה נטלו חלק רבני ונציגי הקהילות השונות במעלה אדומים המכירים טובה לגאב"ד מעלה אדומים על המהפכה שחולל בשנים האחרונות בחיזוק קול התורה והקמת מוסדות חינוך ובתי דין והוראת הלכה בעיר מעלה אדומים. במהלך השמחה נשא החתן דרשה כמנהג בית בריסק והפליא בהסברה מתורתם של זקניו הגדולים שכל ישראל שותים ממימיהם. בשיא השמחה התקיים סיום הש"ס שסיים החתן נ"י והתחברו השמחות שמחת החתונה והשמחה לגומרה של תורה לשמחה אחת שלמה כשאיפת ליבם של זקני החתן והכלה.

לרגל השמחה הגדולה הוציאו לאור עולם חכמי ורבני מכון 'כתב סופר' חיבור גדול של 1,000 עמודים על מסכתות נדה וראש השנה. הכוללים שיעורים ופסקים מבעל השמחה גאב"ד מעלה אדומים וחידושי תורה פרי עמלים של רבני ותלמידי ישיבת מעלה אדומים בקריית ספר. בחיבור נתייחד במקום של כבוד קובץ ייחודי במינו הכולל פסקי הלכות הנוגעים לתקופת הקורונה ובו חוות דעת של פרופסורים ורופאים בכירים מהארץ והעולם והעולה הלכה למעשה מן הדברים.

במהלך החתונה נשמרו כל הכללים בשמירה על בריאות המשתתפים בשמחה גדולה שמחה של חיבור של בית של תורה עם בית של תורה והלכה שהתחברו לשמחת לב כל המשפחות.

השארת תגובה