שר האוצר: למכור לפלסטינים דלק, ללא מס

ארגוני הסיוע לפלסטינים יקבלו מעל 60% הנחה בדלקים • "ממשלת ישראל בוחרת שוב ושוב להעניק לרשות הפלסטינית ולארגונים הקשורים עמה, מתנות ופינוקים שאינם ניתנים לאזרחי ישראל"

אילסוטרציה: נתניהו מתדלק
אילסוטרציה: נתניהו מתדלק
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ועדת הכספים צפויה לדון ולאשר היום את בקשת שר האוצר ישראל כ”ץ לתקן הוראת שעה, אשר על פיה ארגוני סיוע בינלאומי ברשות הפלסטינית יקבלו פטור ממע”מ על דלקים. מדובר בהטבה אשר ארגוני החסד והחברה בישראל אינם זוכים לה.

במכתב ששלח השר כ”ץ ליו”ר ועדת הכספים משה גפני, ביקש השר כי ועדת הכספים תאשר הוראת שעה בתקנת מס ערך מוסף, כך שהפטור ממע”מ על דלקים יוארך בכשנה וחצי, עד סוף שנת 2021. “על מנת להמשיך את המשך רכישת הדלק במע”מ בשיעור אפס על ידי ארגוני הסיוע הבינלאומיים, בדומה להסדר כאמור לעניין הבלו, מוצע להאריך את התקנות בשנה וחצי נוספות”.

ארגוני הסיוע לפלסטינים זוכים לפטור גם מאגרת בלו שמוערך בכ-49% מעלות הדלק. יחד עם הפטור ממע”מ זוכים ארגוני הסיוע לפלסטינים בהנחה של מעל 60% מהמחיר אותם משלמים ארגוני החברה והחסד בישראל כמו כל אזרחי ישראל.

ח”כ בצלאל סמוטריץ מימינה תקף את בקשת השר כ”ץ, והצהיר כי יגיע לוועדת הכספים על מנת “להאבק נגד האיוולת הזו”. בנוסף קרא סמוטריץ לחברי הקואליציה להתנגד גם למהלך (שמדובר כאמור בהארכת 'הוראת שעה' אליה לא התנגד סמוטריץ כשישב בממשלה)

פורום ‘בוחרים בחיים’ ו’ארגון לביא’ תקפו את הכוונה להעניק מע”מ אפס לארגוני הסיוע לרש”פ: “למרבה הצער ממשלת ישראל בוחרת שוב ושוב להעניק לרשות הפלסטינית ולארגונים הקשורים עמה, מתנות ופינוקים שאינם ניתנים לאזרחי ישראל, לא מתקבל על הדעת שארגוני סיוע לפלסטינים יקבלו שוב ושוב הטבות שאינן ניתנות לארגוני הסיוע לישראלים, אנו קוראים לנבחרי הציבור לבלום את המחטף”.

בתנועת ‘ישראל שלי’ כינו את המהלך ”אטימות לב של הממשלה” ואמרו: “לא ייתכן שבזמן שארגוני חסד וסיוע ישראלים המסייעים לאוכלוסייה בישראל קורסים תחת נטל הקורונה, דווקא ארגונים המסייעים לפלשתינים מקבלים הנחה של כ-60 אחוזים ברכישת דלקים בישראל. ממשלת ישראל מפגינה אטימות לב והטבות בררניות מפלות כלפי ארגוני חסד ישראלים, ומעניקה מתנות חינם לארגונים שלא ברורה יעילותם כלל וכלל”.

תגובה אחת
  1. מה מה מה? למה שארגונים בין לואמיים שמנסים להשפיע על מה שקורה כאן במדינה יקבלו מיסוי נמוך יותר? מה הרעיון במיסוי על מתן שירותים אם יש כאלו שפטורים ממנו?
    ואת האיוולת הזו מובילים בועדת הכספים? בראשות גפני? בממשלת נתניהו?

    עד מתי נצביע ימין ונקבל שמאל?

השארת תגובה