הושלם שיפוץ הכביש להר המנוחות

כ-7 מיליון שקלים יושקעו בשדרוג הדרכים להר ובשיקום ופיתוח התשתיות בהר המנוחות

הר המנוחות
הר המנוחות
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

נמשכות עבודות השיפוץ והשדרוג של דרכי הגישה להר המנוחות, לצד עבודות תשתית נרחבות בכל רחבי העיר הכוללות שבילים חדשים ושיפוץ השבילים הישנים ושדרוג של תשתיות ישנות. השבוע הושלם פרק נוסף בתכנית עם השלמת סלילת וריבוד הכביש המוליך אל ההר, לאחר שמצבו של הכביש חייב את סלילתו מחדש. עבודות השדרוג של ההר הם חלק מתכנית כוללת לה שותפים עיריית ירושלים באמצעות האגף למבני דת, המשרד לשירותי דת ומועצת בתי העלמין, התכנית בעלות של מילוני שקלים, נועדה להתאים ולהנגיש את התשתיות של בתי העלמין בירושלים לרווחת העולים לבתי העלמין.

בישיבה שהתקיימה לאחרונה בלשכת ראש העיר ירושלים מר משה ליאון, הציגו המשתתפים נציגי האגף למבני דת, המשרד לשירותי דת, מועצת בתי העלמין את פרטי התכנית לשיקום הר המנוחות התכנית  בעלות של  6,900,000 מיליון שקל, כוללת.

עבודות שיפוץ ושדרוג החל מהכניסה לבית העלמין ועד ולרחבה הגדולה שעברה  גם היא שיפוץ. כמון כן ישופצו המדרכות והכבישים בתוך ההר. הוקצו מתחמים מוצלים להספדים וסעודות הילולה המתקיימות בהר המנוחות. כמו כן ניתן מיקוד מיוחד לפתרון מצוקת החנייה בהר שגרמה לעיתים לסבל רב לעולים ולפקקי תנועה בתוך הר המנוחות.

מנכ"ל מועצת בתי העלמין הרב צוריאל קריספל: "בשילוב זרועות של כלל הנוגעים בדבר, נוכל להבטיח לתושבי ירושלים ולכל העולים להר המנוחות, אפשרות עלייה בדרכים קלות. התכנית תתאים את התשתיות במקום לצרכים המשתנים של השנים האחרונות בהם חל גידול עצום במספרם של הנפטרים שנטמנו בהר ועלייה משמעותית במספרם של העולים לפקוד את קברי יקיריהם וקברי הצדיקים הטמונים בהר".

מנהל האגף למבני דת בעיריית ירושלים הרב יצחק הנאו: 'השלמת סלילת הכביש הינה חלק מתכנית שלמה ומקיפה, שנועדה לסגור את הפער בין הכמות ההולכת וגדלה של אנשים שפוקדים את הר המנוחות לאורך השנה ובימי הילולא מיוחדים, לבין יכולת הקיבולת של התשתיות במקום. אני מקווה כי כבר בעתיד הקרוב תוכל החברה המבצעת להשלים חלקים נוספים בתכנית'.

השארת תגובה