גם בקורונה: כך מטיסים חולים

טיסה פרטית, אישורים מהדרגים הגבוהים וסידור לכל בני המשפחה: כך הצליח ארגון רחשי לב להטיס לניו יורק ילדה בת 4, לצורך טיפול רפואי שהוא הסיכוי האחרון שלה להמשיך לחיות

במטוס
במטוס
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כבר שנתיים שסבין בת הארבע נאבקת בסרטן מסוג אלים שהתפשט לכל גופה. גופה כבר אינו מגיב לטיפולים הרבים שעברה ורק באמצעות טיפול חדשני ויקר בניו יורק הרופאים נתנו לה תקווה לחיים בריאים. עמותת רחשי לב התגייסה למבצע לוגיסטי מורכב וחוצה יבשות על מנת לאפשר לה את תחילת הטיפול לו היא זקוקה.

במהלך כל תקופת האשפוז בבית החולים תל השומר, תמכו המלאכים של 'רחשי לב' בסבין ןמשפחתה וכשהגיע מידע על טיפול חדשני שיכול להציל את חייה, מיד נרתמו אנשי הארגון למשימה החשובה.

מיותר לציין שוירוס הקורונה הפך את המבצע למורכב ומסובך בהרבה, אך אנשי הארגון לא אמרו נואש, ובסופו של מאמץ חוצה יבשות הצליחו להטיס את סבין בבאופן בטוח וסטרילי לקבלת הטיפול בניו יורק.

"כשהרופאים יחד עם הוריה של סבין פנו אלינו לעזרה, ידענו שאנחנו נכנסים למבצע מורכב במרוץ סביב השעון, על מנת להביא את סבין בזמן לטיפול שהוא הסיכוי האחרון לחיים שנתנו לה הרופאים", משחזר שימי גשייד, מנכ"ל ארגון רחשי לב. "לא שערנו איך וירוס הקורונה יהפוך את המקרה למורכב וקשה פי כמה. בשבועות האחרונים פעלנו מסביב לשעון לקבל אישור כניסה לארה"ב והסכמה של בית החולים לקבל את סבין לטיפול על אף מגבלות הקורונה שלא מאפשרות קבלת חולים מחוץ לגבולות ארה"ב בימים אלו. דאגנו לאישורים להטסה פרטית על אף סגירת הגבולות, על מנת שסבין לא תיחשף ותדבק חלילה בוירוס הקורונה, ושתוכל להגיע בבטחה ולהתחיל את הטיפול שעשוי להציל את חייה בזמן. כל זאת בנוסף לסידורי לינה ואוכל לסבין ומשפחתה, מתנדבת צמודה שתסייע לכל הצרכים מסביב ומגוון משחקים ופעילויות שיעזרו לסבין להעביר את השעות בין טיפול לטיפול".

"אנחנו מודים לכל האנשים הנפלאים שמחבקים ומסיעים לנו ולכל מי שנרתמו וסייעו במבצע המורכב הזה!", הוא מסכם

השארת תגובה