לימודי רפואה סינית בישראל

לימודי רפואה סינית נמשכים ארבע שנים, במהלכן צוברים התלמידים ידע והתנסות מעשית בשיטות השונות ע"פ תורת הרפואה הסינית ובשילוב לימודי רפואה המערבית

מכללת מעינות
מכללת מעינות
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הרפואה הסינית נכנסה לתודעתנו לפני מספר שנים יחסית לא רב, ומאז שינתה את חשיבתנו, ואף ניתן לומר שעשתה מהפכה לא קטנה באורח החיים המערבי. כיום כבר ידוע ללא ספק, שהרפואה המערבית אינה שלמה, ללא אחותה שהגיעה אלינו מהמזרח הרחוק.

עיקר ההסתכלות של הרפואה הסינית ,הקיימת כבר 2000 שנים – היא ראיית האדם כמכלול, וההבנה שכל חלק במכלול הזה- מקרין את השפעתו על המארג הכולל. לימודי רפואה סינית בישראל נעשים נפוצים ומקובלים יותר ויותר. ועבורנו תמיד מומלץ – לבחור במוסד שיעניק לנו את הלימודים ברמה הגבוהה ביותר.

עקרונות הרפואה הסינית

הרפואה הסינית, בעת שרק הגיעה לעולם המערבי- גרמה לחלקנו להרים גבה, היות והיא מציגה תפיסה שונה לחלוטין ממה שהכרנו עד אז. במהלך השנים, מבחן התוצאה הוכיח שאכן, יש חכמה רבה בשיטה עתיקה זו, והיא נחוצה על מנת להשלים את שיטות הרפואה המערבית המוכרות לנו.

הרפואה הסינית רואה את האדם כמכלול הרמוני של גוף ונפש, שבעיות בו – עלולות להיווצר בעת חוסר איזון. המטפל הסיני מתמקצע בהחזרת איזון זה למטופל, באמצעות שיטות שונות העומדות לרשותו, ביניהן טווינא, דיקור, שיאצו, ועוד. כל טיפול יתחיל באבחנה מדוקדקת שמטרתה להבין את מקור חוסר האיזון, ואבחנה זו תתבצע בין השאר ע"י תשאול, התבוננות, וניתוח התסמינים עליהם יעיד המטופל.
לימודי רפואה סינית בישראל

לימודי הרפואה הסינית הגיעו לישראל כבר לפני מספר עשורים, וכיום מטפלים סיניים משתלבים בהצלחה במרפאות הוליסטיות, מרפאות פרטיות, קופות חולים, ובתי חולים. מסלול רפואה סינית, מוצע במספר מוסדות במדינת ישראל, וכיוון שמדובר בתורה עתיקת יומין- נרצה לוודא שאנו לומדים במקום אמין, וכזה המאפשר לנו ידע עדכני ואותנטי ככל האפשר. מקומות מסוימים אף מבטיחים לבוגרים ובוגרות סטאז' מקצועי באחד מבתי החולים בארץ- מה שיכשיר אותם להשתלב בקלות במארג הרפואי של מדינת ישראל מיד עם קבלת תעודת הסיום.

לימודי רפואה סינית נמשכים ארבע שנים, במהלכן צוברים התלמידים ידע והתנסות מעשית בשיטות השונות ע"פ תורת הרפואה הסינית ובשילוב לימודי רפואה המערבית. חיפוש ברשת של המילים "לימודי רפואה סינית", לרוב יאפשר לכם לעיין בתוכנית הלימודים, במוסדות השונים המציעים אותה.

כיום, גם אנשי מדע ורפואה מערביים- מכירים בכך שטכניקות וגישת הרפואה הסינית, הם נחוצים על מנת להשלים את החסר ברפואה המערבית. הגישה שעליה מושתתת הרפואה הסינית, מציגה את האדם כמכלול של גוף-נפש, פגיעה באיזון שבו- עלולה להביא לבעיות בריאותיות ונפשיות. מומלץ לבצע סקר אינטרנטי קצר, ולשאול מכרים ואנשים שכבר התנסו בלימודים – על מנת למצוא מוסד איכותי, שיאפשר לנו להשתלב בקלות במקצוע- מיד עם סיום הלימודים.

השארת תגובה