"חשוב לתת לילד לדבר על מה שהוא מרגיש"

'בית חם' מעניק טיפול מרחוק ללא עלות בכדי לאפשר חזרה מיטבית לשגרה החדשה

הרב אריה מונק מנכ"ל בית חם
הרב אריה מונק מנכ"ל בית חם
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בעקבות פניות ובשל ההבנה כי רבים מהילדים שחוזרים בימים אלו ללימודים סובלים מחרדות ומקושי לשוב לשגרה הוחלט בעמותת 'בית חם' לאפשר טיפול ייעודי קצר מועד ללא עלות.

במסגרת התוכנית שכותרתה "חוזרים לשגרה חזקים יותר" יינתן הטיפול באמצעות פגישות טלפוניות או לחילופין באמצעות שיחת וידאו ע"י טובי המטפלים.

לקראת השגרה החדשה העניק הרב אריה מונק, מנכ"ל העמותה טיפים להיערכות נכונה וציין כי "ילדים רבים חוששים מחזרה לשגרה ולכן יש להכין אותם למציאות החדשה ולדבר איתם אודותיה. יש להסביר להם איך השגרה החדשה תראה ולתת להם זמן הסתגלות של שבוע לפחות". עוד מוסיף הרב מונק ומסביר "הילדים חוזרים עם עם פער לימודי גדול מאד. ההתקדמות לא שווה בין כל התלמידים, צריך להיות ער לזה שיש ילדים שצריכים השלמה, ע"י בית הספר או ההורים".

על השאלה מה כדאי להסביר לילד על מנת שיכיל את המצב? השיב הרב מונק כי "יש לדבר עם הילד. להקשיב לשיתוף הרגשות שלו ולתת לזה תוקף. חשוב לתת לילד לדבר על מה שהוא מרגיש, לשתף ברגשות, ההורים צריכים לתת לכל אחד את הזמן והמקום ו"לנרמל" את המצב עד כמה שניתן".

עם זאת מדגיש מנכ"ל בית חם כי "אם רואים שאותם ילדים חרדתיים מדי, יש לפנות לטיפול בבית חם ולקבל ייעוץ על מנת למנוע החמרה".

הטיפול מוענק בשיתוף קופות החולים וללא כל עלות מצד המטופל. לקביעת תור: 0732800533.

השארת תגובה