סמוטריץ: נתניהו לא משדר אמינות

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ח"כ בצלאל סמוטריץ' התייחס לפתיחת משפטו של ראש הממשלה נתניהו ולהתייצבות שרי וחברי הכנסת של הליכוד מאחוריו בזמן נאום ההאשמות נגד מערכת המשפט.

"האכיפה נגד נתניהו היא בררנית וכתבי האישום הם מופרכים, אך עדיין יש משהו מאוד לא אמין בהתגוללות של נתניהו ואנשיו על מערכת המשפט – איפה הם היו כשהיא רמסה את מגורשי גוש קטיף? ראש הממשלה הוא זה שטיפח וקידם את המערכת שהוא יוצא נגדה".

סמוטריץ' סיפר כי הוא וחבריו מתכוונים כבר בקרוב להעלות על שולחן הכנסת יוזמות לתיקון מערכת המשפט כדוגמת פסקת התגברות ופיצול תפקידי היועץ המשפטי לממשלה, וכי שרי וחברי הכנסת של הליכוד ייבחנו באופן שבו יתייחסו ליוזמות הללו, "התפקיד של שרים וחברי כנסת זה לא להפגין באולמות בית משפט אלא לתקן מה שצריך לתקן".

"אני בוודאי לא יודע. אני כן יודע שיש תחושת אי נוחות של עננה שנמנעים מלפזר אותה. צריך לספק הסברים".

"אני לא חושב שאתה יכול לטעון את הטענה הזאת נגד איילה חסון. אני לא מדבר על דודי אמסלם. האם נכון שאדם שעומד בתפקיד כל כך בכיר יסתובב עם עננה כזו?"

על נאום נתניהו אמר סמוטריץ', "הוא בלם כל ניסיון לתיקון מערכת המשפט, עד שזה הגיע לסביבה שלו. לכן זה לא משדר אמינות".

"הפוליטיקה זה עניין של הזדמנויות, אם יש הזדמנות לבצע תיקונים, גם לחוקק את פסקת ההתגברות, לפצל סוף סוף את תפקידי היועץ המשפטי לממשלה אז צריך לעשות את זה. התיקונים שצריך לבצע במערכת המשפט נוגעים למדינת ישראל כולה. לנו יש אג'נדה מאוד ברורה בעניין, בכנסת יש רוב גדול בעניין הזה וזה יהיה המבחן של השרים וחברי הכנסת של הליכוד".

"נתניהו התגאה איך הוא חסם פעם אחר פעם כל ניסיון לתקן את מערכת המשפט. לא מדובר בהחלשת המערכת אלא לתקן אותה".

"כרגע כאופוזיציה התפקיד שלנו זה למשוך את הממשלה כמה שיותר לימין. אנחנו התחייבנו להיות אופוזיציה עניינית ונשפוט את הממשלה לפי מעשיה".