הרבנות הדיחה – העירייה החזירה

קרב לא פשוט בין ראש העיר כרמל שאמה לבין משרד הדתות, שרוצה למנות רב עיר ולהקים מועצה דתית: הםא ימונה רב לעיר, או שהעירייה תקבע מי יספק 'שירותי כשרות'?

הרב אהרון כץ עם כרמל שאמה
הרב אהרון כץ עם כרמל שאמה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מועצת העיר רמת-גן הצביעה פה אחד על מינוי הרב אהרון כץ כמ”מ מנהל שירותי הדת בעיר רמת-גן, זאת על רקע החלטת המועצה הדתית, להדיח את ממלא-מקום רב העיר רמת גן, הרב אהרן כ”ץ, מהענקת הכשרות ורישום הנישואין בעיר.

הרב כץ יהיה אחראי על ייעוץ ומתן מענה בשירותי דת כמו בתי כנסת, כשרות, מקוואות, נישואין כדומה. הרב כ”ץ, כיהן כ-3 וחצי שנים כרב הראשי של העיר רמת-גן, גם לאחר שיצא לגמלאות לפני כשנה וכיהן בתפקיד באופן לא רשמי ובהתנדבות.

ראש עיריית רמת-גן כרמל שאמה הכהן אמר: “כפי שציינתי בעבר, מבחינת עיריית והעיר רמת גן, כבוד הרב כץ הוא רב העיר רמת גן. הרב כץ מהווה סמל ומופת לחכמה עמוקה וידע מפליג, שמשולבים באהבת הציבור ובשליחות ציבורית מסורה אותה הוא מבצע כבר מעל שנתיים בהתנדבות. אנחנו מברכים על ההחלטה הגורפת שהתקבלה במועצת העיר, שמשקפת את הבעת האמון של כל גווני הציבור בעבודתו המסורה של הרב כץ. הרב כץ הוא מסוג הרבנים שיש לשכפל”.

ליעד אילני, מ”מ ראש העיר: “אני מודה לכלל חברי מועצת העיר על כך שהצביעו פה אחד לתיקון העוול שעשו חברי מועצת הרבנות הראשית. הרב כץ השקיע שנים רבות מחייו, בהתנדבות מלאה, למען הציבור ומהווה גאווה לעיר רמת גן ולתושביה בשליחותו ובהתנהלותו”.

לכאורה, כמה יפה. יהודי פעל בהתנדבות, הנה בא ראש העיר ומתגמל אותו במינוי – אלא שמדובר במהלך מתוחכם.

במשרד הדתות, מבקשים למנות רב עיר בהליך נפרד, ולא במינוי במועצת העיר כפי שנעשה הערב. כן הם מתכוונים להקים מועצה דתית, שדרכה יעברו התקציבים לצרכי הדת בעיר.

ראש העיר מעדיף את הרב כץ, ורואה בכך ניסיון להשתלט על ג’ובים.

ברבנות הראשית אמרו: “הרבנות הראשית לישראל מברכת על החלטת מועצת העיר רמת גן לספק מענה לצרכי הדת של תושבי העיר בדמות ייעוץ ומתן מענה בשירותי דת כמו בתי כנסת, כשרות, מקוואות ונישואין.

אכן, היעדרו של רב עיר קבוע מייצר מטבע הדברים חוסרים בשירותי הדת הניתנים לתושבי העיר. החלטת מועצת העיר רמת גן לצד החלטת מועצת הרבנות הראשית לעניין הסמכת רב נותן כשרות ונישואין מעניקות מענה אידאלי לצרכי הדת של תושבי העיר, אנו תקוה כי הגורמים הרלוונטיים יפעלו לבחירת רב קבוע לעיר רמת גן”.

השארת תגובה