יאיר לפיד: אנחנו טובים יותר

לפיד בישיבת הסיעה: “זה ייגמר באלימות. הוא יודע שזה ייגמר באלימות. לא אכפת לו • קנוניה ענקית שנועדה לתפור לו תיק – זו הזיה פארנואידית"

יאיר לפיד
יאיר לפיד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו”ר ‘יש עתיד-תל”ם’, ח”כ יאיר לפיד, התייחס בפתח ישיבת הסיעה לפתיחת משפט נתניהו, וטען כי המשפט “התחיל בהסתה פרועה נגד שלטון החוק”

לפיד פתח: “מדינת ישראל בסכנה. לא מבחוץ – מבפנים. לא מלמטה – מלמעלה. מראש הממשלה, מהשרים. ישראל השתנתה אתמול. היא כבר לא תהיה אותה מדינה. ראש הממשלה מכהן הועמד אתמול לדין. משפטו לא התחיל בהצגת ראיות. משפטו התחיל בהסתה פרועה נגד שלטון החוק. נגד בתי המשפט. הוא עמד מול בית המשפט והסית”.

לפיד הזהיר: “זה ייגמר באלימות. הוא יודע שזה ייגמר באלימות. לא אכפת לו. ראש הממשלה ניסה למכור לנו אתמול שאלפי אנשים – שוטרים, חוקרים, פרקליטים, שופטים, עתונאים, פוליטיקאים – שותפים בקנוניה ענקית שנועדה לתפור לו תיק. זו הזיה פארנואידית. מי שמסוגל להגיד דברים כאלה מול מקרופון, מול מצלמה, לא כשיר להיות ראש ממשלה.

“כן – היה אתמול נסיון הפיכה. מי שהוביל אותו זה נתניהו. ניסה לפגוע במשטרה, בפרקליטות, בבית המשפט, בתקשורת. ניסה לאיים על שופטיו.

“הביא איתו לבית המשפט את השרים הממונים על אכיפת החוק. את הנציגים שלו בוועדה למינוי שופטים. נתניהו הפך לאדם חסר מעצורים. איבד את הברקסים.

לפיד התייחס לשתיקתם של גנץ ואשכנזי ולהנחייה של גנץ לאנשיו שלא לתקוף: “גנץ ואשכנזי לעומתו בחרו אתמול בזכות השתיקה. אחרי כל ההבטחות להגן על מערכת המשפט, גנץ הוציא אתמול הוראה לאנשיו לא לתקוף את נתניהו. לדבר עליו ברכות, בקול חלש ככל האפשר…. לפני שבוע, כשהם נכנסו לממשלה הם אמרו: “לא נקבל התקפה על שלטון החוק”. יש התקפה על שלטון החוק! התקפה איומה, אלימה, חזיתית. מה אתם מתכוננים לעשות בעניין? האם יש איזשהו עקרון שאתם כן מוכנים להלחם עליו?

“מדינת ישראל כולה צריכה להתייצב מול נתניהו ולהגיד לו, ‘עד כאן!’ לא ניתן לך לגרור אותנו למטה אתך ביחד. לא ניתן לך לפרק את כל המערכות החיוניות של המדינה.

“אני רוצה להגיד מפה לאזרחי ישראל משהו על עצמם: אנחנו יותר טובים מזה. אנחנו יותר טובים ממה שראיתם אתמול על מדרגות בית המשפט. אנחנו יותר טובים מההסתה, מהשנאה, מהשחיתות שראיתם אתמול. אנחנו יותר טובים מהממשלה הזו. ממשלה של מנותקים, עריקים ושותקים. זה לא מה שישראל הפכה להיות. זה לא האופי האמיתי שלנו. זה בנאדם אחד שנאשם בפלילים. מדינת ישראל היתה פה לפניו, היא תהיה פה אחריו, היא טובה מזה. בהרבה”.

5 תגובות
  1. לפיד שמעת על המושג "חופש הדיבור" ??

  2. חבל שבנט לא דר הבטחון

  3. חופש דיבור כן חופש להסתה לא .
    מי שלקח לעצמו חופש הסתה הביא לרצח של ראש ממשלה .

  4. מישהו יכול ליסגור ללוזר הזה את מיתרי הקול????

  5. ממשלה אינה חוג תיאטרון! אתה כל הזמן בחוג לדרמה. איזה מזל שלחלומך להיות ראש הממשלה, אין סיכוי להתגשם.

השארת תגובה