'דיון' לא יתקיים, אבל נתניהו יישב

הפרקליטות יודעת כמו פרקליטי ראש הממשלה, כי 'דיון' לא יתקיים בבית המשפט בשלב ה'הקראה' – למרות זאת הפרקליטות מתעקשת: נתניהו צריך לשבת באולם כנאשם

פטיש שופט
פטיש שופט
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ראש הממשלה ביקש מבית המשפט להתיר לו להיעדר מדיון 'הקראה' ראשוני האמור להתקיים ביום ראשון הקרוב.

ראש הממשלה תלה את בקשתו בעלויות אבטחה והקושי לשמור על הנחיות משרד הבריאות בנוכחות אבטחת ראש הממשלה.

מדובר בדיון בו בית המשפט אמור ל'הקריא' לנאשם את כתב האישום – ועורכי דינו יודיעו לבית המשפט כי 'הנאשם' מכיר את כתב האישום ואין צורך לקיים 'הקראה'.

אלא שבפרקליטות מתעקשים כי מדובר ב'תוצאה חריגה'. פרקליטי ראש הממשלה עו״ד עמית חדד ומיכה פטמן תקפו את הודעת הפרקליטות בה נאמר: “אין בטעמים שהוצגו בבקשה כדי להצדיק את התוצאה החריגה של העדרות נאשם מפתיחת משפטו”.

הסנגורים אמרו: “אמנם נושא הדיון ביום א׳ הוא ‘הקראה’ של כתב האישום, אבל בפועל לא תתבצע שום הקראה. הסניגורים של ראש הממשלה ישיבו כמקובל שהוא מודע היטב לכל פרטי כתב האישום.

“מדובר בדיון טכני ואין שום צורך בנוכחותו של ראש הממשלה באולם בית המשפט. יתר על כן, בנסיבות מסוימות הפסיקה מתירה למי שמיוצג ע״י עורך דין להעדר מחלק ניכר מישיבות ההוכחות בהמשך המשפט. קל וחומר שהדבר נכון כשמדובר בישיבה טכנית, בה ממילא לא יתרחש דבר שדורש עניינית את נוכחותו של רה״מ בדיון. יש לכך מספיק תקדימים בעבר”.

לטענתם, “אין מנוס מלקבוע שתגובת הפרקליטות אינה נובעת ממניעים ענייניים אלא באה לשרת את המסע התקשורתי להציג תמונה של ראש הממשלה נתניהו על ספסל הנאשמים, כהמשך לקמפיין ‘רק לא ביבי'”.

הם הדגישו: “למקרה שמישהו לא שם לב, הבחירות כבר הסתיימו וראש הממשלה נתניהו פועל במרץ במסגרת ממשלת האחדות שהקים לטפל בבעיות הבוערות של הקורונה, הכלכלה והחזרת אנשים למעגל התעסוקה. הוא ימשיך לעשות זאת גם ביום ראשון, לפני ואחרי הדיון בבית המשפט”.

בפרקליטות הגיבה להודעת סנגוריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בה טענו הסנגורים כי הפרקליטות משתפת פעולה עם קמפיין ”רק לא ביבי” ומאפשרת את צילומו של ראש הממשלה יושב על ספסל הנאשמים.

”הודעת הסנגורים לתקשורת היא בלתי מתקבלת על הדעת, מעבר לכך שהיא כוזבת ומתלהמת”, הגיבו בפרקליטות. ”בקשת הסנגורים שרה”מ לא יתייצב להקראה עם יתר הנאשמים נשענה על נימוקים הקשורים באבטחה ועלויות. לא היה בה שום נימוק שקשור להצגת תמונה של מר נתניהו על ספסל הנאשמים. ממילא תגובת הפרקליטות לא התייחסה לשיקול הזה בשום אופן, אלא לשיקולים ענייניים בלבד.

בפרקליטות המדינה הוסיפו: ”צר לנו על כך שעורכי הדין נתנו ידם להתקפה פראית נגד עמיתיהם, נציגי התביעה, ועל הניסיון הכוזב ליחס לנציגי הפרקליטות שיקולים זרים שלא ממין העניין”.

2 תגובות
  1. הדיון הראשון הוא טכני ולנאשם יש זכות להיעדר לפי חוקי ביהמ"ש.. שמעתי זאת אתמול באולפן הפתוח.. מדוע למנוע זכות זאת??

  2. אתם מסרבים לפרסם דעות ימין!

השארת תגובה