החינוך החרדי בירושלים – חוזר לשגרה

מאחר ונדרשת התארגנות לחזרה לשגרה מצד המוסד החינוכי, על ההורים להתעדכן ישירות מול המוסד של ילדיהם, לגבי מועד החזרה לשגרה והשנתונים הנבחרים

משה ליאון במינהל קהלתי רמת שלמה (3)
משה ליאון במינהל קהלתי רמת שלמה (3)

בעקבות השיפור הדרמטי במצב התחלואה בירושלים: מוסדות החינוך החרדיים חוזרים לפעילות כמעט מלאה.

מחזיקי תיק משאבי חינוך חרדי הרב ישראל קלרמן ומחזיק תיק חינוך חרדי הרב אברהם בצלאל הציגו היום (שלישי) את המתווה אותו גיבשו בהכוונה צמודה של גדולי ישראל לחזרה לשגרה והרחבת הפעילות, תוך המשך שמירה על הנחיות משרד הבריאות.

המתווה אושר ויוצא לדרך מיידית.

להלן פירוט החזרה לשגרה במוסדות החינוך:

גני ילדים

גני ילדים בנים ובנות ישובו לפעול החל מיום רביעי (כ”ד אייר, 20/5) במתכונת מלאה בכל ימות השבוע בשעות הגן הרגילות, כפי שהיה טרום הקורונה.

צהרונים והזנה

בגני הילדים בהם מתקיים צהרון, יופעלו הצהרונים ותסופק הזנה לתלמידים, החל מיום חמישי הקרוב (כ”ז אייר, 21/5).

כיתות ז’ ח’

כיתות ז’ ח’ בנים ובנות חוזרים לשגרת למידה במתכונת רגילה כפי שהיה לפני הקורונה.

חזרת שני שנתונים נוספים:

בחירת השנתונים בהחלטת המוסד החינוכי.

במקביל לרצון העז להחזיר את שאר הכיתות לשגרת לימודים, התקבלה החלטה לבצע את המהלך בהדרגה ובצורה בטוחה על מנת לשמור על שלומם ובריאותם של התלמידים. לכן הלימודים בכיתות נוספות יוחזרו בהדרגה, וכאשר יקלטו התלמידים הנוספים יוודאו שהוראות משרד הבריאות נשמרות בקפידה, ובמוסד קיימת הקפדה ראויה על הגיינה – ניתן יהיה להרחיב את המתווה.

בשלב זה מתעדף אגף החינוך החרדי את חזרתם של כיתות א’ ב’ במתכונת רגילה ומלאה (כמו בטרום הקורונה) החל מיום רביעי כ”ו אייר – 20/5. (בכיתות בהם פועלות מסגרות הצהרונים, החל מיום ראשון הקרוב ר”ח סיון, 24/5 יפעלו הצהרונים ותינתן הזנה).

מוסד המתעדף הפעלת שנתונים אחרים, רשאי לעשות זאת, אולם בכל מקרה לא יופעלו בשלב זה יותר משני שנתונים בטווח כיתות א’ עד ו’.

מאחר ונדרשת התארגנות לחזרה לשגרה מצד המוסד החינוכי, על ההורים להתעדכן ישירות מול המוסד של ילדיהם, לגבי מועד החזרה לשגרה והשנתונים הנבחרים.

חינוך מיוחד

כוללני : ממשיכים בשגרת לימודים מלאה כפי שהיה לפני הקורונה.
כיתות מקדמות: עד סוף השבוע לומדים בשגרה מדורגת, (מתווה ב’). החל מיום ראשון (ר”ח סיון, 24/5) חוזרים לשגרה רגילה.

הזנה תסופק במוסדות החינוך המיוחד.

השארת תגובה