מאוכזב: לפיד רושף אש על הממשלה

יאיר לפיד שנטש את כחול לבן ודחק את בני גנץ אל בנימין נתניהו,טען כי הוא עומד מאחורי הזמנת ומימון ההסכם הקואליציוני שנחתם – אבל הוא כועס שנותר בחוץ

יאיר לפיד
יאיר לפיד

ראש האופוזיציה ויו”ר יש עתיד-תל”ם, ח”כ יאיר לפיד, תקף את התנהלות הממשלה שהושבעה.

לפיד תקף את החוק הנורווגי שיעמיס עוד משכורות על השרות הציבורי ויקשה על האזרחים: “מה החוק הראשון שממשלת המנותקים מניחה על שולחן הכנסת? לא דמי אבטלה לעצמאים, לא סיוע למיליון ומאתיים אלף מובטלים, לא הסעות לבעלי צרכים מיוחדים. חוק נורווגי מורחב. מי שלא יודע מה זה חוק נורווגי מורחב: זה עוד ג’ובים. עוד עשרות ג’ובים לקואליציה המנופחת והבזבזנית ביותר בתולדות ישראל. עוד חברי כנסת, עוד לשכות, עוד רכבים, עוד תקציבים”.

לפיד תקף: “לא מספיק להם 36 שרים, 16 סגני שרים. הם חייבים עוד ג’ובים, עוד בזבוזים, עוד הוצאות על חשבון משלמי המיסים. עמדו אתמול על הדוכן ודיברו על ‘מצוקתם של אזרחי ישראל…’ אם מצוקתם היתה מעניינת לכם את קצה הזרת, לא הייתם מקימים את ממשלת הבזבוזים המגונה הזו”.

לדבריו, “כשאני נכנסתי לממשלה ב-2013, הדבר הראשון שעשיתי היה לצמצם את גודל הממשלה ל-22 שרים. חשבתי שגם זה לא מספיק. אז העברתי חוק שמצמצם את גודל הממשלה ל-18… שרים בלבד. אתם יודעים למה? כי לא צריך יותר. לא צריך יותר מ-18 שרים כדי לנהל את המדינה. הם בנו ממשלה – פי שלוש בגודל.

“זה לא יעלה מיליארד שקל. זה יעלה הרבה הרבה יותר. כי הכסף הגדול לא יילך על הוצאות ישירות. הוא יילך על הבירוקרטיה. ממשלה כזו חונקת את המערכת. במקום עשרה טפסים, יהיו לכל דבר שלושים טפסים. כל החלטה הכי קטנה תעבור בוועדה בין-משרדית שתיקח שנתיים לדיונים.

“כל אישור לביוב בחנות קטנה בפריפריה יעבור במשרד הפנים, במשרד הכלכלה, במשרד האוצר, במשרד לפיתוח הנגב והגליל, במשרד לקידום קהילתי, במשרד העבודה ובמשרד למשאבי מים.

“אנשים במצוקה מגיבים אחרת. הם לא שוכחים. לא עובר להם. עצמאים שהחובות סוגרים עליהם, לא ישכחו את מי שלקח את הכסף שאין להם ובנה לעצמו לשכה מפוארת, מיותרת, ומנותקת.

“יש עוד סיבה שלא ישכחו: אנחנו פה. אנחנו לא ניתן להם לשכוח. לא לשר המים, לא לשרה לקידום קהילות שלא קיימות. לא לראש הממשלה החלופי שיוצא מהמעון החלופי בשיירה החלופית לכיוון הלשכה החלופית. יש פה אופוזיציה, והאופוזיציה לא מתכוננת לשתוק. לא ניתן לעם ישראל לשכוח איך הממשלה הזו זילזלה במצוקה שלו בשעתו הקשה ביותר. איך ברגע שבו היינו צריכים ממשלה רזה וצנועה וחסכנית שתלך לעבוד, הם הקימו לעצמם מפלצת עם 52 ראשים, שאנחנו צריכים להאכיל את כולם”.

השארת תגובה