ניצלה: בת 80 שנחשדה בקורונה

הדסה עין כרם
הדסה עין כרם
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כאשר פונתה להדסה עין כרם חולה עם התקף לב חריף, היה ברור כי יש למהר להכניס אותה כמו עם המטופלים האחרים – הישר אל חדר הצנתורים, על מנת לפעול במהירות ולהציל את חייה.

אך הגברת – בת 80 ממרכז ירושלים, הגיעה עם דלקת ריאות ובימים אלה, הצוות מתייחס כמובן בייתר תשומת לב לדלקת ריאות, אחד מתסמיני מחלת הקורונה.

"עם הגעתה, לאור העירנות של כולם מייד נלקחה בדיקת מטוש לאבחון וירוס הקורונה", מספר ד"ר ריפעת ג'בארה, מנהל שירות קרדיולוגיה בהדסה עין כרם ומצנתר בכיר במערך הלב.

"כבר באותו הרגע הצוות המתמגן במיגון מלא, לאור החשד שעולה כי המטופלת חולה בקורונה. לא המתנו לתשובה שלוקחת כמה שעות, כי הזמן דוחק ועלינו להצילה".

ד"ר ג'בארה הוסיף "להתמגנות יש חוקים קפדניים משלה, וכל הצוות המעורב כולל אותי, המתמחה ד"ר בתלה פלאח, טכנאי מערך הצנתורים שלמה חביב והאח קאסם עותמאן נעטפנו כאשר אירה אורינובסקי אחות אחראית היחידה לטיפול נמרץ לב וידאה שכולנו ממוגנים כראוי על פי הנהלים המחמירים של היחידה למניעת זיהומים והוראות משרד הבריאות ובדקה כל אחד ואחד מאנשי הצוות.

אז יכולנו לגשת לביצוע הפרוצדורה, בה גילינו עורק ימני גדול חסום לגמרי שפתחנו אותו במאה אחוז, ובמזל גדול ניצלו חייה של המטופלת שלנו. לאורך כל התהליך, הוספנו להיות ממוגנים ובסיומו המוצלח הועברה החולה שלנו להתאוששות – כמובן בבידוד וללא כל הקלות על מנת לשמור עליה ועל הסביבה מפני הווירוס. אנו יכולים לומר בפה מלא כי לאור ההתמגנות וההגנה, כולם חשים בטוב וכולם בריאים, החולה והסובבים אותה וכמובן אנשי הצוות.
"אני שמח לבשר כי מתוך 5 חדרי הצנתור בהדסה עין כרם, ייעדנו חדר אחד כולו לחולי קורונה הזקוקים לטיפול מציל חיים – חדר נפרד עם לחץ שלילי ומבודד משאר החדרים שמיועדים לחולים הרגילים, וכך אנו נמשיך לטפל בכל חולה שחייו בסכנה. לכן, אני קורא למי שאינם חשים טוב, מרגישים תעוקה או כאבים בלב, או חווים כל קושי מחמיר – אל תפחדו ואל תשארו בבית. חשוב להגיע לטיפול מציל חיים בבית החולים.

השארת תגובה