מבקר המדינה: 'נתנדב' לשרת גם לחרדים

דגש מיוחד ניתן להנגשת מידע וסיוע לציבור החרדי • בנוסף אנשי הנציבות ממשיכים גם בחירום להתנדב ולסייע לאוכלוסיות בסיכון ובכלל זה הגיל השלישי

אנגלמן
אנגלמן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בהתאם להנחיית מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור, מר מתניהו אנגלמן,  עובדי הנציבות ממשיכים גם בתקופת משבר הקורונה לסייע לאזרחים אשר זכויותיהם נפגעו ע"י רשויות השלטון וגופים ציבוריים, או שהתמודדו עם טיפול לקוי בפניותיהם לגופים אלו. דגש מיוחד ניתן להנגשת מידע וסיוע לציבור החרדי. בנוסף אנשי הנציבות ממשיכים גם בחירום (כפי שהם עושים בשגרה) להתנדב ולסייע לאוכלוסיות בסיכון ובכלל זה הגיל השלישי.

הפנייה לנציבות מתאפשרת באמצעות טופס מקוון באתר המשרד או בדואר אלקטרוני לכתובת: ombudsman@mevaker.gov.il

בימים הקרובים תפתחנה בהתאם להנחיות משרד הבריאות הלשכות לקבלת הקהל , בהן ניתן להגיש תלונה בעל פה. הודעה על פתיחת הלשכות תפורסם באתר המשרד.\

הנציבות עושה בימים אלה ככל יכולתה על מנת לתת מענה ולטפל בתלונות המגיעות אליה בהקדם האפשרי. כך למשל בימי משבר הקורונה, אנשי הנציבות סייעו לאזרחים שפנו במגוון נושאים, בהם: אי יכולת להגיש טפסים מקוונים באתרי הביטוח הלאומי ושירות התעסוקה, קשיים ביצירת קשר עם משרד הבריאות, בחינות מקוונות במוסדות להשכלה גבוהה, קשיים של לתלמידים ביישום הלמידה מרחוק ועוד.

מנהלת הנציבות, עו"ד ד"ר אסתר בן חיים, מסבירה כי בימי שגרה נציבות תלונות הציבור מטפלת בכ- 14,000 תלונות בשנה, במגוון נושאים הנוגעים לפגיעה בזכויותיהם של המתלוננים על ידי רשויות השלטון וגופים ציבוריים.

במשרד המבקר מדגישים שעם כניסתו לתפקיד מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור חרט אנגלמן על דגלו לפעול לקידום ולמצוי זכויותיהן של אוכלוסיות המתגוררות בפריפריה החברתית והגאוגרפית במדינת ישראל.

השארת תגובה