בן שנה וחצי בלע 32 חרוזי מגנט

החום גבוה וחוסר התאבון של הפעוט שהובא על ידי אמו לחדר המיון ילדים בהדסה, לא הכינו אותה להליך חירום בחדר הניתוח. הרופא שהציל את חייו: "הוא הסתובב עם פצצה מתקתקת בבטן"

חרוזי מגנט
חרוזי מגנט
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

כאשר אל לחדר המיון בבית החולים הדסה עין כרם הגיעו תינוק בן שנה וחצי ואימו בשל חום גבוה וחוסר תאבון, הצוות בחדר המיון התחיל בבדיקות מקיפות ביניהן בדיקה לזיהוי קורונה וצילום ריאות, בו לראשונה הבינו הרופאים ובני משפחתו  שלא מדובר בוירוס אלא שיש בבטנו של התינוק כמות לא מבוטלת של משחק חרוזי מגנט.

אמו של התינוק מספרת: "בימים שקדמו לאותו יום שמתי לב שהתיאבון שלו פחת, אך כשהתחיל לעלות לו חום שלא ירד הבנתי שמשהו לא כשורה. אנחנו בעיצומו של התפשטות נגיף הקורונה בישראל ופחדנו שאולי יש לזה קשר. כאשר ניגשנו לחדר המיון בהדסה ירושלים הצוות המדהים שם ערך לו בדיקות רבות ולאחר מספר דקות ניגשו אלי והסבירו לי שראו לו בבטן חרוזים של מגנטים – אבל באמת המון חרוזים כאלה. הם מייד הרגיעו אותי ואמרו שזו לא פעם ראשונה שהם נתקלים בדבר כזה אבל שיש לטפל במצב במהירות.

לקח לי זמן להבין ולעכל. שבוע וחצי לפני הגעתנו למיון באמת ראיתי אותו בחדר של האח הגדול שלו מכניס כמה חרוזי מגנט לפה, מייד רצתי והוצאתי לו חמישה מגנטים, חשבתי שבזה נגמר הסיפור והסתבר לי שממש לא".

ד"ר זאב דוידויץ', רופא בכיר בגסטרו ילדים בהדסה, נקרא במקביל אל בית החולים במהירות, לבצע פרוצדורה דחופה לתינוק על מנת להוציא את המגנטים מבטנו מאחר וכל רגע שהם בתוכו הם עלולים לסכן את חייו:  "זו לא הפעם הראשונה שאנחנו נתקלים בתינוקות, פעוטות ואפילו ילדים בוגרים שבלעו את משחק חרוזי המגנטים. זה משחק של כדורים בודדים שחוברים למעין שרשרת כשמתחברים, אך מעולם לא נתקלנו בכמות כזו של כדורים בתוך גופו ילד.

בחדר הניתוח נכנסתי עם מלקחיים ומשכתי את המגנטים תוך זהירות רבה על מנת לא לגרום נזק למעי וביצענו צילום תוך כדי התהליך על מנת לראות שאין יותר מגנטים שמסתובבים לו בקיבה. בתוך הבטן המגנטים לא מאבדים מהכוח משיכה שלהם ותמיד יש חשש שהם ינסו להיצמד בדרך אחרת וינקבו את המעי. לתדהמתנו הוצאנו מבטנו של הילד 32 כדורי מגנט! זה פשוט נס שהוא לא הסתבך עד לאותו הרגע, זה היה עניין של זמן. על הקצה".

כשהיא נמצאת ליד בנה ועוקבת אחר מצבו סיכמה אמו של התינוק: "ברגע שראיתי את הצילום והסבירו לי מה אני רואה הייתי המומה. התחושה הייתה איומה. למזלי, הצוות היה מקסים, הכל התנהל ברוגע ובלי שיפוטיות.

הרגשתי מאוד רע עם עצמי לא הבנתי איך פספסתי את זה, אנחנו בית שמקפיד מאוד על זהירות. אני רוצה להדגיש שהמשחק הזה הוא ממש סכנה, בטח כשהבנתי שהבן שלי הוא לא המקרה הראשון.

אני ממליץ בבתים שיש בהם ילדים קטנים להרחיק בכלל משחקי מגנט מאחר והסיכון הוא בהחלט גדול. אם אחד מבני הבית בלע מגנט יש להגיע מייד לקבל טיפול רפואי או להיות תחת השגחה רפואית, זה חובה".

השארת תגובה