לפיד חשף: כך תיכננו ממשלה

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד אומר כי בכוונתו להוביל לבחירות בתום משבר הקורונה: "אני לא חושב שגנץ יהיה ראש ממשלה ולא חושב שמישהו במערכת הפוליטית מאמין שזה יקרה"

יאיר לפיד
יאיר לפיד
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

יו”ר האופוזיציה החדש, ח”כ יאיר לפיד, העניק ריאיון ליונית לוי ב’מהדורה המרכזית’ של חדשות 12, ותקף את השותף הפוליטי לשעבר בני גנץ.

יו”ר יש עתיד-תלם אמר כי במידה ותהיה לו את האפשרות, כשמשבר הקורונה יסתיים – הוא יפעל להפיל את הממשלה וללכת לבחירות.

לפיד עקץ את גנץ:  “אם כל מה שמעניין אותם זה תיקים – אז זה הישג לא רע. אבל אני לא הלכתי לחיים הפוליטיים בשביל תיקים. במקום זה אנחנו רואים בתקופה הזאת רק איזה ג’וב הם יקבלו”.

לדבריו, מדובר ב”זלזול באזרחי ישראל”.

יו”ר האופוזיציה תקף את גודל הממשלה: “52 משרדים למקורבים, ג’ובים. זה לא בזבוז של מאות מיליונים אלא זלזול באזרחי ישראל. אתה שם כדי לשרת את אזרחי ישראל – מה חושב איש צעיר שרואה את המופע הציני הזה”.

אחת הטענות המרכזיות של גנץ ומפלגתו להפרת הבטחת הבחירות שלהם לא לשבת עם נתניהו בממשלה היא שהליכה נוספת לבחירות תהיה אסון למדינה.

לפיד: “זה לא נכון שהיינו הולכים לבחירות וזה לא נכון שהיינו הולכים לממשלה עם המשותפת. היינו מניחים על שולחן הכנסת את החוק נגד נתניהו ואז הוא לא היה הולך לבחירות”.

הוא הוסיף: “אנחנו ידענו שיש דבר אחד חשוב – להחליף את השלטון. עם כל מה שטוב למדינת ישראל אנחנו נשתף פעולה. מה שמעניין אותי זה אזרחי המדינה והם היו זקוקים להחליף את השלטון”.

לפיד תקף את נתניהו ואמר שברגע שתהיה לו את האפשרות הוא ינסה להביא לבחירות: “כשנעבור את תקופת הקורונה – תפקידה של האופוזיציה הוא להפיל את הממשלה. אם יהיה לנו ראש ממשלה עם כתבי אישום ותהיה לנו אפשרות לשנות את החוק,  נלך לבחירות”.

לפיד נשאל מה יקרה אם נתניהו בכל זאת יעמוד במילתו ויעזוב את תפקידו במועד שהוסכם: “אני לא חושב שגנץ יהיה ראש ממשלה ולא חושב שמישהו במערכת הפוליטית מאמין שזה יקרה”.

השארת תגובה