נשיא המועצת: לא לצאת, ללמוד בבית

נשיא המועצת מרן הגר״ש כהן בשיחת ׳פתיחת הזמן׳ לעולם הישיבות מביתו בזעקה: ״תשמרו על בניכם, שישבו ללמוד אפי׳ בבית״ • ״עד שהקב״ה יתן לנו את האפשרויות לחזור לשיעורי תורה ללמוד וללמד בצוותא״

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בשעות האחרונות, שעת פתיחת ׳זמן קיץ׳ בהיכלי הישיבות והכוללים, שעל פי הוראת גדולי הדור ובהתאם להנחיות גורמי הרפואה לא נפתחו עקב המצב, התאספו ועלו ראשי הישיבות וראשי הכוללים למעונו של מרן ראש הישיבה ונשיא מועצת חכמי התורה חכם שלום כהן לשמיעת דברי חיזוק ושיחת ׳פתיחת הזמן׳ אשר הועברה בשידור חי דרך המערכות הטלפוניות של הישיבות והכוללים לעשרות אלפי אברכים ובחורים ברחבי הארץ והעולם.

מרן ראש הישיבה נשא דברים במשך שעה ארוכה בדבר חשיבות ומעלת לימוד התורה ובפרט בזמנים הללו, והוסיף בדברי הלכה ואגדה אליבא דימים אלו.

לקראת סיום דבריו נאנח מרן מספר פעמים וזעק מקירות ליבו נוכח המצב:

״רבותיי, נחזק את הלבבות. נדע בני מי אנחנו, בנים של מי, בנים אתם להשם אלוקיכם. לא לוותר, כמה זמן שיש לך, ספר פתוח. הורים בכל מקום, תשמרו על בניכם. לא לתת להם להתבטל. כמה שאפשר, שישבו ללמוד אפילו בבית. בעוונותינו הרבים, היום שהקב"ה הביא אותנו למצבים כאלה, איך אנחנו יכולים לחיות??? תשמרו על בניכם, הבנים שלכם פיקדון בידכם, לשמור עליהם. מסכן בן אדם שמועל בפיקדון שלו, הוא חושב לו מה אני יעשה והבן שלי… תשתדל. תביא לו מישהו שילמד איתו. עד שהקדוש ברוך הוא יתן לנו את האפשרויות לחזור לשיעורי תורה ללמוד וללמד בצוותא. כשקיבלו את התורה קיבלו אותה כולם כאיש אחד, היום בעוונות אנחנו גם כן כאיש אחד, אין שני אנשים יחד!!! צריך כל אדם להשתדל כמה שאפשר".

השארת תגובה