יאיר לפיד בנאום נוטף שנאה – הנאום המלא

יאיר לפיד
יאיר לפיד
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

נאומו של יאיר לפיד, לאחר שנכשל במניעת הקמת ממשלה וקיום סבב רביעי של בחירות:

אני מתנצל בפני כל מי ששכנעתי אותו בשנה האחרונה להצביע לבני גנץ וכחול לבן. לא האמנתי שיגנבו את הקול שלכם ויתנו אותו לביבי. שבקול שלכם יקימו את ממשלת נתניהו החמישית.

לא הייתה הונאה כזו בתולדות המדינה

גנץ ואשכנזי אפילו לא העמידו פנים שאכפת להם מהקורונה. כל מה שנוגע באמת במשבר, הם ברחו ממנו בבהלה גלויה. אשכנזי, שאמר שהוא "נכנס מתחת לאלונקה". יהיה שר החוץ בזום. גנץ אמר, "הקרבתי קורבנות בפוליטיקה". אתה שנה בפוליטיקה, אתה בדרך לקומה ה-14 במשרד הבטחון. ראיתי קורבנות גדולים יותר.

מעולם לא הייתי גאה כל כך בחברים שלי. לא איבדו את המצפן המוסרי. שמרו על הערכים שלהם. אנשים אומרים: אי אפשר יותר להאמין לפוליטיקאים. אני אומר להם, אל תשימו את הרמאים ואת האנשים הישרים באותה מחלקה. תאמינו למי שלא רימה אתכם. תאמינו למי שויתר על ג'ובים כי יש לו עקרונות.

יש דבר אחד שעליו אני לא מתנצל. על זה שהצענו שינוי ותקווה. לא נוותר. אנחנו נלחם אתכם נגד הממשלה הזו בכנסת, נלחם בבתי המשפט, נלחם ברחובות ובכיכרות. מעולם לא הייתי נחוש יותר. בכל ימי חיי. יש לנו מדינה להציל, אין לנו שום כוונה לוותר.

קמתם מוקדם בבוקר. הלכתם לקלפי. אמרתם לילדים, "אנחנו הולכים להיאבק על העתיד שלכם." הלכתם להצביע לאנשים שהבטיחו לילדים שלכם שהם לעולם לא יישבו תחת ראש ממשלה עם כתבי אישום על שוחד, מרמה והפרת אמונים. קרה בדיוק ההיפך. לא היתה הונאה כזו בתולדות המדינה. במקום ישראל לפני הכל, הכסא לפני הכל. בשחיתות לא "נלחמים מבפנים". אם אתה בפנים, אתה חלק ממנה. אם אתה בפנים, אתה מושחת.

אם אתם אחד ממיליון המובטלים החדשים, אם העסק שלכם קרס, ואין לכם מושג איך תשלמו את החובות, תדעו: בשיא המשבר הוקמה הממשלה הגדולה ביותר, הבזבזנית ביותר, בתולדות המדינה. 52 שרים וסגני שרים. מפלצת בירוקרטית בלתי נתנת לניהול.

בגרמניה והולנד יש 16 שרים. בצ'כיה, אוסטריה, 15 שרים. אצלנו מקימים עשרות משרדים ריקים מתוכן, ג'ובים למקורבים, נהגים, לשכות. יעלה מיליארדים. הכל על חשבונכם. הכל בשעתכם הקשה ביותר.

אם אתם משרתי מילואים או מפקדים בצה"ל, תדעו: הממשלה שהוקמה אתמול קברה את פרשת הצוללות. לא תהיה ועדת חקירה ממלכתית. לא נדע לעולם את האמת. הם קברו את חוק הגיוס. ליצמן ודרעי יחליטו מי יתגייס לצה"ל ומי לא.

אם אתם חילונים או מסורתיים, תדעו: אף הבטחה שקיבלתם לא תקויים. אף אחת! הם נכנעו. כניעה ללא תנאי. הממשלה הזו לא תבטל את חוק המרכולים. לא יהיו נישואין אזרחיים. לא יהיה חוק פונדקאות. תמשך ההתעללות בקהילה הלהט"בית. לא יִלמדו מתמטיקה ואנגלית בחינוך החרדי.

אם הדמוקרטיה חשובה לכם, תדעו: בממשלה הזו נתניהו יבחר פרקליט מדינה, יבחר יועץ משפטי לממשלה, יבחר את השופטים שבפניהם יעמוד לדין. הם ריסקו את הכנסת. לקחו ממנה את כל כלי הפיקוח והבקרה. כל המוסדות שאמורים להגן על הדמוקרטיה, הועברו לשליטתו של נאשם בפלילים.

אם אתם לוחם דרוזי ביחידה מובחרת, או רופא ערבי או אחות ערביה שלא עצמו עין כבר שבועות בבתי החולים, תדעו: לא יתקנו את חוק הלאום. העלבון ימשך.

יהיה סיפוח חד צדדי. יבטלו את הסכם השלום עם ירדן. נזק בלתי הפיך ליחסים שלנו עם המפלגה הדמוקרטית ועם הקהילות היהודיות בארצות הברית.

אם אתם מעורבים בפעילות חברתית או בעמותות, תדעו: אין בהסכם שנחתם אתמול סעיף אחד – לא היתה אפילו דרישה אחת – לגבי ניצולי שואה, אנשים עם צרכים מיוחדים, נכים, קשישים. כלום. אף מילה.

7 תגובות
 1. אפה שלפיד היה יצר תככים ומריבות וזרע שינאה
  זה מזכיר לי את אבא שלו זיכרונו ליברכה
  שנא יהודים .דתים.ישראלים.ערבים.נוצרים.
  ואפילו את עצמו

 2. נאום מעולה ! נכון וקולע ! כל הכבוד למנהיג ששם את האמת באופן גלוי !

 3. שיהיה עצמית שמרקיבה את השומר עצמו.

 4. מתביישת שבחרתי בלפיד , הקנאה הרסה אותו ואת עתידו , כדאי שילך הבייתה כי אם לא לצערי הוא יקבל כסף של חבר כנסת שהוא לא ראוי לו ושם ישאר כל החיים . בזבוז של כספינו , יש עוד הרבה כמוהו לצערי , אוכלי חינם .

 5. אבא שלא שנה מזרחים והוה כמוהוא שונה את כולם איש מגעיל ושנו על רוב העם שילך נהיה קנאי

 6. ישנו רק דבר אחד שלפיד מוכשר לעשות כמו אביו לשנוא ולהשניא…
  וכמוהו כל הבוחרים בו ריקי השכל והנהנתנים…
  והאבסורד שהם הם מטיפים לאנושיות ערכים וישרות…עולם הפוך ראיתי…

 7. הנאום של לפיד מעולה…כל מילה סלע

השארת תגובה