משכנתאות למי שהבנק סירב לו

מרטין בוקסדורף
מרטין בוקסדורף
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מרטין בוקסדורף- מה המקרה הכי נפוץ של סירוב משכנתא בבנקים?

עברתם תקופה קשה של בעיות בבנקים ועכשיו שהכול הסתדר, רוצים לקחת משכנתא? אז תדעו לכם שיותר מ80 אחוז מאנשים שעברו סירוב בבנק שלהם, עדיין יכולים לקחת משכנתא בבנק אחר. רק עניין של הידע המתאים.

מה הסירוב הנפוץ ביותר של סירובי משכנתא?

תראו, עברתי כבר מאות משכנתאות למסורבים מכל הסוגים ומכל המינים. כאשר לפי הניסיון שלי המשכנתאות הכי מורכבות הן משכנתאות לסגירת חובות. הסיבה שזה סוג המשכנתאות המורכב ביותר הוא בגלל שחייבים סכום כסף כדי לסגור פינות ולא מצליחים לקבל.

תראו, המקרה הכי נפוץ הוא זה: אנשים שהיו צריכים לקחת את המשכנתא לסגירת חובות קצת לפני כן אבל מהסיבות שלא יהיו התעכבו עם קבלת ההחלטה. ברגע שמתעכבים להתחיל את המהלך ועובר קצת זמן מיותר, חוזרים כמה צ'קים או כמה הוראות קבע והכול קורס.

הרי המקרה הכי נפוץ הוא זה מצב שבו אנשים לא מצליחים לקבל משכנתא בגלל, שהיו כמה צ'קים שחזרו וכמה הוראות קבע שחזרו. כאשר זה יכול להיות לפני שנתיים, לפני שנה או לפני חצי שנה. זה המקרה שמפיל הכי הרבה משכנתאות במדינה.

קצת עלי:

למקרה שהגעתם לכתבה הזו, אני אשמח מאוד לספר על עצמי בכמה מילים. שמי מרטין בוקסדורף, בקריירה הבנקאית שלי עבדתי בשלושת הבנקים הגדולים למשכנתאות במדינה במשך 10 שנים ואיישתי שלל תפקידים במערכת הבנקאות למשכנתאות.

לאחר שהחלטתי לצאת לעצמאות ולעבוד לבד, ההחלטה שלי הייתה לעבוד רק עם מסורבי משכנתא ולהיות זה שלוקח על עצמו את האתגר להילחם מול הבנקים עבור אנשים שלא מצליחים לקבל משכנתאות לבד. הסיבה שבחרתי את הכיוון הזה היא בגלל שאני אוהב אתגרים ואוהב לקחת על עצמי את המשימות הקשות ביותר.

אז מתי ניתן לקחת משכנתא ומתי לא?

בגדול כלל האצבע הוא שצריך איזה שהיא תקופת צינון שבה הכול מתנהל תקין כדי שניתן יהיה לקחת משכנתא. דוגמה: אם חזרו לכם שלושה צ'קים וזה הכול- מספיק חצי שנה של תקופה ללא בעיות כדי להגיד לבנקים שהכול בסדר עכשיו.

אם חזרו לכם חמישה צ'קים אז נניח, צריך לחכות שנה שבה הכול תקין כדי להראות לבנקים שכבר הכול תקין וזה בסדר לאשר משכנתא.

אם הבעיות היו גדולות יותר, כך צריך לחכות יותר זמן כדי להראות התנהלות תקינה לחלוטין כדי שניתן יהיה לקבל משכנתא.

הסבר:

המשימה שלי היא כאשר אני מגיע לבנקים, היא להסביר ולשכנע שכבר ניתן לתת לאנשים שלי את המשכנתא. נניח שהיה בעיה של שני צ'קים בסך הכול- אני יכול בקלות לטעון בבנקים שהנה חצי שנה אחרונה הכול מתנהל תקין וזה כבר מספיק זמן כדי לאשר משכנתא. אם היו בעיות משמעותיות, אני צריך שתהיה לי את האפשרות לטעון בעיני הבנקים שעברו שנה וחצי שבהם הכול תקין.

תחשבו על זה בתור עורך דין שהולך לבית משפט וצריך שיהיה לו טיעונים מספיק טובים כדי לשכנע את בית המשפט במה שהוא אומר.

איך מאבחנים האם יש סיכוי או לא?

במילים פשוטות אנחנו רוצים לראות אם גודל הנזק הוא פרופורציונלי לגודל תקופת הצינון הנדרשת. אם היו בעיות משמעותיות בחשבונות הבנק- ככה אנחנו צריכים תקופת זמן ארוכה יותר להמתין. ומה זה נגזור את המסקנה- אם תקופת הקירור היא מספיק ארוכה ביחס לבעיות שהיו- כך אנחנו יכולים כבר להגיש בקשת משכנתא. כך למעשה אני פועל, ברגע שאני נפגש עם לקוחות פוטנציאלים. ברגע שאנחנו מזמינים את דוח נתוני אשראי ורואים את גודל הבעיה- אני משווה בין גודל הבעיות בדוח לבין תקופת הצינון הקיימת.

לכל שאלה או בעיה – מרטין בוקסדורף- 0508116397

 

השארת תגובה