קורונה: ישראל המדינה הבטוחה ביותר

המגזין הכלכלי היוקרתי 'פורבס' פרסם מחקר, המבוסס על ניתוח של נתונים רבים, ודירג כיצד 60 מדינות מתמודדות עם הקורונה • ברשימת המדינות הבטוחות ביותר, ישראל מדורגת במקום הראשון

שוטרים בימי קורונה
שוטרים בימי קורונה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מחקר שפורסם במגזין ‘פורבס’ מציג ניתוח מקיף הבוחן את הצעדים שננקטו במדינות שונות בעולם, במסגרת המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה.

במחקר מדורגות 60 מדינות על פי פרמטרים שונים: המדינות הבטוחות ביותר, המסוכנות ביותר, מידת יעילות הטיפול במגפה ומידת התמיכה הממשלתית.

ישראל, מדורגת בפרמטר הראשון כמדינה הבטוחה ביותר מכולן – ואף נכנסה לעשירייה הפותחת בפרמטרים נוספים.

במקום השני ברשימה נמצאת גרמניה, אחריה דרום קוריאה, אוסטרליה – וסין במקום החמישי.

במקום הראשון במדינות בעלות הסיכון הגבוה ביותר, נמצאת איטליה. אחריה, ארצות הברית, בריטניה, ספרד וצרפת במקום החמישי.

ביעילות הסגר במדינה, קיבלה ישראל ציון גבוה על הגבלות התנועה, מידת הפיקוח והאכיפה, והיקף הסגר. ציון נמוך יותר, ניתן בגין התמיכה הכלכלית האזרחים הנמצאים בהסגר.

בבחינת היעילות הממשלתית, קיבלה ישראל ציון גבוה במידת הגמישות, ביכולת ניהול האסון, וציון נמוך יותר ביכולות טכנולוגיות.

בגילוי ופיקוח על ההתפשטות, קיבלה ישראל ציון גבוה על הטכנולוגיה המאתרת את המבודדים והחולים, וציון נמוך על כמות הבדיקות באוכלוסייה.

בבחינת מידת המוכנות למצב חירום קיבלה ישראל ציון גבוה במספר מכונות ההנשמה – וציון נמוך במספר המיטות בבתי החולים ביחס לאוכלוסייה.

טבלה נוספת מדרגת את המדינות בהתאם ליעילות הטיפול בהתפשטות המגפה: גרמניה במקום הראשון, סין במקום השני, אחר כך דרום קוריאה ואוסטרליה, והונג קונג במקום ה-5. ישראל מדורגת במקום ה-8.

דירוג נוסף אותו מציג הניתוח, בחן את מידת התמיכה הממשלתית באזרחי המדינה שכוללת פרמטרים שונים כמו הקלות מס, הלוואות, סובסידיות ועוד.

בדירוג זה ממוקמת גרמניה במקום הראשון, אחריה ארצות הברית, יפן, בריטניה ואוסטריה. ישראל נכנסה לרשימה במקום ה-11.

תגובה אחת
  1. לא נכון. פורבס לא פרסם שום דבר כזה. חברות קשקשנים מהונג קונג שאף אחד לא שמע עליהם

השארת תגובה