נתניהו הצהיר: ה'מימונה' – מבוטלת

ראש הממשלה בנימין נתניהו הכריז על סגר במהלך חג שביעי של פסח – והודיע: המאפיות ומחלקות החמץ בסופרמרקטים ייפתחו רק בחמישי

ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: עמוס בן גרשום לע"מ
ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: עמוס בן גרשום לע"מ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא הערב  הצהרה לתקשורת והכריז על ההגבלות, במסגרת המאבק בנגיף הקורונה – לקראת חג ‘שביעי של פסח’.

“במאבק העולמי והלאומי במלחמה בקורונה אין הפוגה, מתנהל כאן קרב איתנים בין סיכויי ההצלחה לסכנת הכישלון”, פתח נתניהו.

הוא הוסיף: “אני רוצה לשתף אתכם בנתון אחד שממשלת דרום קוריאה פרסמה בימים האחרונים – 191 אנשים שחלו והחלימו התגלו שוב כחולים. אם זה נכון – המציאות מורכבת הרבה יותר ממה שחשבנו. יכול להיות שהחסינות לא קיימת והנגיף יכול להתפרץ מחדש. כולנו חייבים לנקוט במשנה זהירות והתרופפות המשמעת – זה דבר אנושי וטבעי, אבל במלחמה בקורונה אין ברירה”.

לדבריו, “ישראל מדורגת כאחת הבטוחות בעולם בכל המדדים ביחס לאוכלוסיה. עמדנו על 22% גידול באחוז הנדבקים, היום עומדים על 4%. אבל אם ננקוט לפני הזמן בצעדים שעדיין נדרשים אנחנו נשלם מחיר כבד בחיי אדם”.

נתניהו הכריז על ההנחיות החדשות שתאשר הממשלה לקראת החג: “ממחר בשעה 17:00 ועד יום חמישי בשעה 5:00 חובה להישאר בגבולת הערים והיישובים. אתם מתבקשים לחגוג את שביעי של פסח והמימונה בחיק המשפחה הגרעינית”.

ראש הממשלה הוסיף: “המאפיות ומחלקות החמץ בסופרמרקטים ייפתחו ביום חמישי לפנות בוקר ובכל מקרה ננחה את המשטרה למנוע התקהלויות. ביום המימונה נאסור התקהלויות כלשהן במקומות הציבוריים”.

השארת תגובה