שוב שנאה: האמת על כפר חב"ד

בעוד הקשורת מנסה לרמוז כי כפר חב"ד הינה עוד 'מעוז' התפרצות של נגיף הקורונה – הנתונים מלמדים כי ההפך הוא הנכון: כפר חב"ד מובילה את הטבלה בהחלמה

הפאראד בכפר חבד, צילום שניאור שיף (190)
הפאראד בכפר חבד, צילום שניאור שיף (190)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

התקשורת מפזרת שוב כותרות הטוענות כי המגזר החריד אחראי להידבקות בנגיף הקורונה: הבוקר פורסם כי ביישוב כפר חב"ד 20 אחוזים מן הנבדקים חיוביים לנגיף. כלומר, היישוב נמצא במוקד התפרצות גבוה.

אולם, בדיקה קלה של נתוני משרד הבריאות מתאריך ה6.4 מגלה כי נכון לאותו יום, ביישוב כפר חב"ד היו 42 חולים מאומתים. היום, בחלוף שישה ימים, מספר החיוביים הוא 44, לפי הנתונים העדכניים של משרד הבריאות מהבוקר. נתונים אלה מצביעים על עליה של שני חולים חדשים בלבד במשך 6 ימים!

הנתון החשוב ביחס לכפר חב"ד, הוא מספר המחלימים: 18 חולים כבר החלימו, וכעת מבני היישוב ישנם 26 חולים מאומתים בלבד.

חשוב מאוד לציין ולהדגיש כי מספרם הגבוה של הנדבקים ביישוב כפר חב"ד הוא מטעה. מרבית הנדבקים הם קבוצה אחת של תלמידי ישיבה, מבני הישוב, אשר שהו בחצר הרבי בניו יורק ושבו הביתה עם ההתפרצות בניו יורק. מרבית החולים האחרים שבו אף הם מחו"ל ואו הדביקו את בני משפחותיהם.

ברור, אם כן, שקצב ההתפשטות בתוך קהילת כפר חב"ד איננו גבוה מן ההמוצע בערים אחרות.

הרב שמעון רבינוביץ יו"ר ועד כפר חב"ד: "מהביקורת הקפדנית של החמ"ל של ועד היישוב אני יכול לציין בסיפוק רב כי תושבי כפר חב"ד נשמעים בקפדנות להוראות. רבני ודייני היישוב יחד עם חברי הועד והמועצה המקומית פעלו מתחילת המשבר וקראו לציות מוחלט להנחיות משרד הבריאות, וכך אכן נוהגים תושבי הכפר".

השארת תגובה