ליצמן: "להפסיק את השיח המגזרי"

לדברי שר הבריאות: "בעת חרום זו בו כלל אזרחי ישראל מתמודדים באותה מידה, יש להפסיק את השיח המגזרי, לטובת שיח מקצועי, בטחוני ורפואי"

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן
סגן שר הבריאות יעקב ליצמן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שר הבריאות יעקב ליצמן הודף את הטענות ולפיהן נגיף הקורונה הוא בעיית הציבור החרדי וכי האשמה מונחת על כתפיו.

"הנגיף אינו מבדיל בין אוכלוסיות ומגזרים ולכן העמדה המקצועית כפי שמובאת בדיונים היא כי עיר, אזור, ישוב או שכונה, בהם קיימת סכנת הידבקות, דורש הידוק תנועה וטיפול משותף של זרועות הביטחון, זאת ללא קשר לזהות האוכלוסייה או השתייכות מגזרי", אמר השר ליצמן.

"האמירות כביכול החרדים מדבקים בנגיף מוטעות ומסוכנות. הציבור החרדי ממושמע להנחיות ושומר על כללי הזהירות בהקפדה. בכל אוכלוסייה יש מיעוט קטן שאינו שומר מספיק וכלפיו נדרשת אכיפה בידי הגורמים המוסמכים. אך אין להכליל וחלילה מלהפוך את משבר הקורונה לנקודת עימות בין האוכלוסיות והמגזרים בישראל.

"תושבי בני ברק ואיתם כלל הערים וריכוזי האוכלוסייה החרדית אינם אמורים לקבל יחס מפלה ומשפיל. אני קורא לראש עירית רמת גן להימנע מצעדים מעוררי מדון וחיכוך בין האוכלוסיות".

השר ליצמן הדגיש כי "לקראת חג הפסח, המאמץ הלאומי מתמקד במאבק בהתפשטות הנגיף בכל דרך, באמצעות מניעת כל יציאה מהבית ללא צורך חיוני ועל פי ההנחיות. פניתי לגורמי המשטרה, אנשי הביטחון והחרום לפעול בהבנה וברגישות כלפי הציבור, במטרה לסייע לאזרחים להתמודד בימים מורכבים אלו, ולא להקשות עליהם במצב הקשה שהאוכלוסייה נמצאת בה".

השר ליצמן מבקש להודות גם לראשי המפלגות החרדיות: "ברצוני לציין את ראשי הציבור החרדי, ידידיי שר הפנים הרב אריה דרעי והרב משה גפני, העוסקים במלאכת הצלת החיים מתוך אחריות רבה לכלל אזרחי ישראל ובתוכם למען הציבור החרדי בייחוד בימים קשים אלה. ראש הממשלה, המל”ל, משרד הביטחון, וזרועות הביטחון מגבים את פעילות מערכת הבריאות, כדי שנעבור את חג הפסח בבטחה וללא תקלות".

 

השארת תגובה