יהודי רוסיה מציגים: פסח בצל קורונה

שבת הגדול ברוסיה (8)
שבת הגדול ברוסיה (8)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

3,332 שנה לאחר השבת המפורסמת של עם ישראל לפני צאתם ממצרים, שבת של נסים ונפלאות שנקבעה לדורות כ״שבת הגדול״, שוב יושבים מיליוני יהודים בכל העולם בבידוד ומצפים לישועה גדולה, בחודש אשר ישועות בו מקיפות ובחודש בו גם עתידין להיגאל.

לקראת השבת הקרובה לבוא – שבת הגדול ה׳תש״פ, יצאו גדולי הרבנים באיגרת מיוחדת ועולמית, שאף תורגמה לשפה הרוסית, ובה הם קוראים ליהודי העולם לשמור ולכבד את השבת. בין הדברים נקראים הציבור להתאחד במיוחד בשלושת הדברים הבאים:

א. להתקשר טלפונית ליהודים אחרים, כדי לחזקם ולעודדם נפשית ורוחנית.

ב. להתפלל בעת רצון בזמן הדלקת נרות על ידי הנשים – לרפואת החולים, ושהבריאים יישמרו ולא ייפגעו.

ג. לשמור ולקיים את וגם להתנתק מכל קשר לשמיעת וראיית חדשות מכניסת השבת ועד צאתה.

על האיגרת, אשר הופצה בין מאות הקהילות היהודיות ברוסיה, עוררה התעניינות רבה וגרמה לחיזוק רב בין מאות אלפי היהודים – חתומים הרבנים הראשיים של ישראל, רוסיה, דרום אפריקה, אנגליה, מוסקבה ועוד. היא הפכה לשיחת היום, וזכתה להד תקשורתי גדול.

בד בבד, נמשך ומתעצם מערך הפעילות של העזרה והסיוע ברוסיה לכלל ולפרט, מערך הפועל ללא הפסקה, ומעניקה מענה נפשי ופיזי לכל פונה ולכל נצרך.

ב״מרכז החסד היהודי שערי צדק״, נפתח ביוזמת רבה של רוסיה רבי בערל לאזאר, מוקד מיוחד לאיסוף שמות ופרטי הנזקקים למצרכי חג הפסח הקרב ובא, ומאות מתנדבים ונהגים יוצאים מדי יום, תוך שמירה קפדנית על כל כללי משרד הבריאות ברוסיה – ומעניקים חינם אין כסף, מצות ומצרכי מזון בסיסיים למבודדים בביתם במוסקבה בירת רוסיה.

במקביל, מטפלים עשרות רבני ערי השדה ברוסיה – שלוחי חב״ד במדינה הגדולה, באלפי היהודים בערים ובמחוזות הרבות, ודואגים לשמש משענת יהודית חסידית לכל יהודי באשר הוא.

עם רשיונות מעבר של משרד הבריאות ברוסיה, ארגון ״ביקור חולים – מוסקבה״, ממשיך לספק אוכל, תרופות וכל עזרה נצרכת למאושפזים מבני הקהילות היהודיות, השוהים בבידוד בבתיהם או בבתי הרפואה הרבים במוסקבה.

״מרכז שיעורי תורה״ בבית הכנסת המרכזי ״מארינה רושצ׳ה״ במרכז מוסקבה, הגביר את מערכת שיעורי התורה המקוונים, ומאות לומדים מצטרפים מבתיהם לשיעורי התורה הנמסרים בלשון הקודש וברוסית, בתורה, הלכה, חסידות ואגדה. גם מערך התפילות והשיעורים המקוונים עם יהודים צעירים ברחבי המדינה – נמשך ואף גדל מיום ליום.

השארת תגובה