מכירה רצה: פריטים מועידת קטוביץ'

מטבע קטוביץ
מטבע קטוביץ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

פריטים מועידת קטוביץ', בית הכנסת אוהל מועד עומדים למכירה

מכירה רצה הינה מכירה מיוחדת מבית המכירות CollecTodo היא מורכבת מסמלים, סיכות, מדליות, מטבעות, יודאיקה וארץ ישראל, תכשיטים ועוד. הקטלוג נבנה בשלבים, מידי יום מצטרפים פריטים חדשים.

כך למשל, סיכה מיוחדת לרגל 50 שנה לועידת קטוביץ – ״חבת ציון״ – KKL קק״ל 1884 – 1934. ועידת קטוביץ הייתה ועידתם הראשונה של אנשי תנועת "חיבת ציון" שהתכנסה ב-6 בנובמבר 1884 ביום הולדתו ה -100 של מונטיפיורי. בעיר קטוביץ (כיום פולין) שעל גבול רוסיה גרמניה.

היא התקיימה ביוזמתם של הד"ר יהודה לייב פינסקר והרב שמואל מוהליבר. בוועידה השתתפו 35 צירים שברובם היו מרוסיה, אך היו בה גם נציגים מגרמניה, צרפת ואנגליה.

מארגני הועידה חששו לפרסם את מטרת הוועידה משום שהפעילות הציונית ברוסיה הייתה אסורה על פי החוק ולכן הוסוותה הועידה כמסיבת יובל מאה שנה לשר משה מונטפיורי. מטרתה האמתית של הוועידה הייתה לנסות ולפתור את בעיות הארגון של תנועת ״חיבת ציון״ ולמצוא דרך לסייע להתיישבות בארץ ישראל.

כמו כן מוצעת למכירה תעודת חבר/ה של בית הכנסת ״ אהל-מועד ״ תל-אביב. התעודה נושאת את חתימתו של הרב הראשי לארץ ישראל ונשיא בתי הדין הרבניים, הרב בן ציון מזרחי עוזיאל.

וישנו גם ציור בית הכנסת – Dohany בבודפשט (העיר הגדולה ביותר באירופהֿ). מתוארך- 1991. הציור חתום על ידי הצייר בגוף הציור וחתימה נוספת תחתיו.

בגב הציור, כיתוב, הקדשה מאת הצייר לחברו, בה הוא מציין שבשנת 1944, בחודשים: אוקטובר, נובמבר ודצמבר שהה עם ראול וולנברג בבית השומר. שם הצייר שככל הנראה הונגרי, Pal Bohm – ביהם.

מלבד המכירות הפומביות הווירטואליות, גולת הכותרת בפעילות collectodo , פונה המיזם ומקדם אינטראקציות מקומיות ובינלאומיות בכל תחומי האספנות: אמנות, תרבות, בידור, קולינריה, מדע ועוד. המיזם מעודד שיתוף, החלפות, למידה והרחבת הידע בנושאים ממוקדים, יצירת מעגלים חברתיים בעלי עניין אספני משותף, חנויות ווירטואליות, תערוכות, הרצאות וארועי תוכן.

הפריטים מוצעים כעת למכירה בבית המכירות CollecTodo ביום שלישי, 31.3.20, בשעה 20:00

השארת תגובה