הרמטכ"ל ביקר ב'מפעל הידע והמידע'

הרמטכ"ל אביב כוכבי
הרמטכ"ל אביב כוכבי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי ביקר בבית החולים תל השומר במפעל המידע והידע ובמרכז השליטה בבדיקות של אגף המודיעין.

הביקור התקיים בליווי ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר הימן, ומפקדים נוספים.

במהלך הביקור שוחח הרמטכ״ל עם בכירים במשרד הבריאות וכמו כן שמע הרמטכ"ל על עיקרי העשייה של אגף המודיעין ואגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בסיוע למרחב האזרחי בעת זו. בשיחה נכחו ראש חטיבת ההפעלה, תת-אלוף י', מפקד מערך המבצעים המיוחדים, תת-אלוף א', ראש הזירה הטכנולוגית של חטיבת המחקר, אלוף-משנה נ', מנהל מכון המחקר של כללית, פרופסור רן בליצר, ראש מרכז שירותי בריאות, פרופסור סיגל סדצקי ומנהלת חטיבת טכנולוגיות רפואיות, מידע ומחקר, דר' אסנת לוקסנבורג.

במסגרת המפגש, בחן הרמטכ"ל את העשייה של מפעל המידע והידע, שמהווה התארגנות רב תחומית המובלת על ידי חטיבת המחקר ויחידה 8200.

ההתארגנות פועלת תחת משרד הבריאות ובמסגרתה מנסים לייצר מסד נתונים רחב עליו יופעלו יכולות מתקדמות של בינה מלאכותית ולמידת מכונות. כל זאת, במטרה לתת מענה לשאלות העולות מתוך משרד הבריאות ופיקוד העורף.

הרמטכ"ל נפגש ושוחח עם משרתי יחידה 81 ומערך המבצעים המיוחדים על מיזם פיתוח מכונות ההנשמה המשותף עם בית חולים "שיבא" תל השומר המבוסס על מכשירי הנשמה בסיסיים.

לאחר מכן, הוצגה בפניו עבודת היחידה בתחום ייצור מסכות המגן לצוותים רפואיים במסגרתה הועברו עד כה למעלה מ- 7,000 מסכות לשימוש צה"לי.

כמו כן, היחידה ממשיכה להפוך אמבולנסים לרכבים מותאמים לפינוי חולי קורונה באמצעות ייצור מיגון ייחודי לפנים הרכב.

השארת תגובה