נתניהו מרגיע: אל תאמינו לתקשורת

גנץ מסרב להחיל ריבונות בחבלי יהודה ושומרון ובבקעת הירן, ומתעקש על מינויו של אבי ניסנקורן לשר המשפטים • נתניהו דורש למנות את אדלשטיין ליו"ר הכנסת

ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: עמוס בן גרשום לע"מ
ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: עמוס בן גרשום לע"מ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

המגעים הקואליציוניים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו”ר כחול לבן בני גנץ – תקועים.

זאת משום שבני גנץ מסרב לתמוך בהחלת ריבונות בבקעת הירדן וביהודה ושומרון – חרף ההסכמה האמריקנית למהלך.

פרשן חדשות 12 עמית סגל דיווח, כי יו”ר כחול לבן דורש למנות את אבי ניסנקורן לשר המשפטים ולא מוכן לקבל את הצעת הליכוד למנות את ח”כ חילי טרופר לתפקיד.

מנגד, ראש הממשלה מתעקש להחזיר את יולי אדלשטיין לתפקיד יו”ר הכנסת, בעוד גנץ מתנגד.

וזה לא הכל: בכחול לבן ביקשו את תיק הבריאות בתמורה לוויתור על תיק החוץ שייתכן כי יוצע למפלגת ימינה, אך נתניהו מסרב להעניק את תיק הבריאות לכחול לבן כל עוד השר יעקב ליצמן לא מסכים לוותר עליו.

מוקדם יותר אמר יו”ר סיעת הליכוד ח”כ מיקי זוהר: ”ממשלת אחדות היא דבר חשוב אך לא בכל מחיר, לא ייתכן ש-19 חברי כנסת יקבלו 17 תיקים ושלוש ועדות”.

זוהר הדגיש, כי אסור לוותר על אף מפלגה בבלוק הימין.

ששת ח”כי סיעת ימינה דרשו היום, במכתב ששיגרו לנתניהו, לשמור על האינטרסים של המחנה הלאומי. ”ממשלת אחדות היא אכן צו השעה אולם חייבים להיות לכך קווים אדומים. ממשלת אחדות לא יכולה להיות ממשלת שמאל, גם אם היא בראשותך, והיא איננה יכולה להתפרק מכל נכסי הימין”.

אשת התקשורת ג'ודי שלום ניר מוזס תקפה דווקא את ההצעה ליטול את תיק הבטחון מידי בנט: "לא מאמינה שאני כותבת את זה. הוא בזה 24/7 משקיע כישוריו במציאת תוכנית מסודרת למנוע הפצת המגיפה,לא עניין של ימין או שמאל! זה עניין של חיים ומוות, של פרנסה. להזיז את נפתלי בנט מהביטחון ולהביא לשם גנרל ללא ניסיון בניהול אזרחי, יריקה בוטה לבריאותינו. לא רואה מלחמות אחרות בחודשים הקרובים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בטלפון עם כל ראשי מפלגות המחנה הלאומי והבהיר להם כי שימור המחנה הלאומי חשוב יותר מתמיד במהלך המאמצים להקמת ממשלת אחדות.

בהודעת הליכוד נאמר: “ראש הממשלה הבהיר לראשי הסיעות כי פרסומים רבים בתקשורת בנושא המשא ומתן, לרבות חלוקת תפקידים, הם פייק ניוז מוחלט”.

מוקדם יותר איימו במפלגת ימינה, כי אם נתניהו לא ישפר את ההצעה שהגיש להם – המפלגה תישאר מחוץ לקואליציה.

לפי שעה מתכנן ראש הממשלה להעניק ל’ימינה’ רק את תיק החינוך לצד תיק זוטר בממשלת האחדות.

”נתניהו תוקע שוב סכין בגב הציונות הדתית. כמו תמיד, נתניהו מחרים את ימינה ומותיר אותנו לסוף. אותה ציונות דתית שהצילה אותו משך השנה האחרונה, ותמיד התייצבה לצידו”, התבכיינו בכירים במפלגה.

הם הוסיפו: ”לפני הבחירות הוא מגיע למכינת עלי, ואחרי הבחירות הוא מוכר את הציונות הדתית לידי השמאל והחרדים. בגידה זו משמעה פירוק בלוק הימין. תם גוש הימין חרדים”.

יש לזכור, כי סיעת ש”ס – לה 9 ח”כים – מוותרת על תיק הפירפריה ונותרת עם משרד הפנים ומשרד הדתות.

ח”כ איילת שקד הביעה דאגה מהרכב הממשלה המסתמנת, שבה מפלגת כחול לבן תחזיק ברוב משרדי הממשלה החשובים למחנה הלאומי.

”מסירת משרדי הביטחון והמשפטים לשמאל פירושה שעבוד אידיאולוגי לשמאל והחרבה של כל המהפכה במשרד המשפטים ומאמץ ההסדרה שהובלנו ביו״ש בשנים האחרונות”, אמרה שקד.

תגובה אחת
  1. לא חייבים ממשלת אחדות אי אפשר כל הרבה תיקעם לתת להם.

השארת תגובה